Політолог Олег Постернак в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів, чи є перспективною справа проти народного депутата Віктора Медведчука.

«Нинішня ситуація точно не грає на руку Медведчуку. Єдине, що це (суд – ред.) певна площадка для популяризації своєї особистості, останнім часом його стали включати в президентські рейтинги, але незначна підтримка і низькі стартові можливості цього політика не роблять з нього адекватного кандидата в президенти взагалі. Медведчук за освітою юрист, і той удар, який зараз феміда наносить по ньому, це фактично сприймається як особистий виклик. В цьому плані він змушений реагувати відповідними чином», – зазначив політолог.

Він вважає, що справа проти Медведчука є дуже перспективною.

«За моєю інформацією, СБУ і генпрокуратура досить грунтовно підійшли до підозри, матеріали справи можуть стати для Медведчука неприємним сюрпризом. Зараз ОПЗЖ буде кричати про політичні репресії – але це не політичні репресії, зараз ми є свідками ситуації початку величезного шляху по відновленню законності в Україні», – заявив Постернак.

Зазначимо, сьогодні нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук прибув до Печерського суду Києва, де йому мають обрати запобіжний захід за підозрою в державній зраді.

Прокурор заявив, що політику загрожує до 15 років позбавлення волі — це максимальна межа, яку передбачає ч.1 ст. 111 КК України (держзрада).

Сторона обвинувачення просить обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 10 липня з можливістю внесення застави в розмірі 300 млн 930 грн. Сторона захисту сказала, що 40 нардепів готові взяти підозрюваного на поруки, але суд відмовив у клопотанні.

Також депутат від ОПЗЖ Ілля Кива під час засідання суду посварився з журналістом, який встановлював камеру для зйомки. Про це повідомив телеграм-канал  Pavlovsky News.

«Перед моїм обличчям д*пи не буде… Не треба свою д*пу перед моїм обличчям».

Журналіст заявив депутатові, щоб він йому не «тикав», і додав, що він на роботі.

У свою чергу інший нардеп від ОПЗЖ Вадим Рабінович заявив журналісту, що «закриє» йому камеру.