Вчора ми вже повідомляли, що президент Угорщини Янош Адер, виступаючи на саміті Кримської платформи, згадав про проблеми, з якими зіткнулось угорське населення, коли у минулому проти своєї волі потрапило у склад інших держав, тонко натякаючи на те що Україна не вирішує угорське питання на Закарпатті.

Адер сказав, що Угорщина розділяє біль України у зв’язку з анексією Криму, оскільки на власному досвіді переконалася, як зовнішні сили свавільно перекреслюють кордони в Європі.

“Дві треті території Угорщини були відірвані від неї внаслідок цих дій. Угорці опинилися у складі інших держав, хоча й не хотіли цього. Ніхто ніколи в них не запитував, в якій країні вони хотіли жити. Угорці, які опинилися у складі меншин в інших державах, страждали протягом багатьох століть, тому що в них відібрали їхні школи, домівки. Вживалися всі заходи для того, щоб вони не могли вивчати власну мову”, – сказав угорський президент.

“Пам’ятаючи угорців, які втратили свої життя, і пам’ятаючи трагедію Тріанонського договору ми можемо сказати, що знаємо напевне, чому анексія Криму – така чутлива незагоєна рана для українців. Ми угорці розділяємо цей біль”, – запевнив угорський президент.

І ось сьогодні, одразу після самміту Криської платформи, Угорщина заявляє що Україна порушує різні угоди про права нацменшин в країні, зокрема угорців в Закарпатті.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на спільній прес-конференції з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим, зробивши чудову картинку для пропагандистів одразу після засідання Кримської платформи.

“Ми завжди підтримували суверенітет України, це ніколи не було під питанням. Але так само ми підтримуємо і наступну позицію: ми вважаємо, що не можна порушувати інтереси національних етнічних меншин”, – повідомив він.

Сійярто підкреслив, що Україна порушує багато угод щодо національних меншин, а зокрема не дає угорської меншості вчитися на рідній мові. Адже останнім часом збільшилася конфліктів та інцидентів на цей рахунок.

“Ми бачимо, що в Закарпатській області все більше і більше конфліктів та інцидентів, і порушується право на навчання рідною мовою. Ми просили українську сторону про припинення цієї політики, але поки не було вжито необхідних заходів”, – додав міністр.

Отож конфлікт розпалюється з новою силою, який розгорівся ще у 2017 році за часів правління попередників. Тільки от як то кажуть розхльобувати доведеться Зеленському й команді.

Варто зазначити, що хоча НАТО надав Україні статус партнера розширених можливостей, Угорщина не зняла свою блокаду зустрічей комісії Україна-НАТО. Виникає цілком логічне запитання, на чиїй тоді стороні Угорщина?

Столтенберг відповідав на запитання про те, чи продовжує Угорщина блокувати зустрічі комісії Україна-НАТО після того, як Альянс надав Україні статус EOP.

Варто підкреслити, що рішення про приєднання України до Програми розширених можливостей у НАТО ухвалювалося консенсусом. Це означає, що Угорщина дала свою згоду – хоча й далі блокує у НАТО зустрічі з Україною.

“Так, дійсно, союзники вирішили надати Україні статус партнера з розширеними можливостями. Україна довела, що може бути цінним партнером НАТО”, – заявив Столтенберг, додавши, що нове партнерство є шляхом до поглиблення співпраці НАТО з Україною.

“Щодо цього питання (угорської блокади зустрічей – ред.), воно ще не вирішене, ми ще вирішуємо його. І я сподіваюся, що ми знайдемо це рішення”, – зазначив генсек.

Не поганий такий удар в спину від Угорщини, не правда ж? Що думаєте щодо цього? Пишіть в коментарях