У ЗМІ знову заговорили про можливу відставку глави МВС Арсена Авакова.

Нібито це може статися вже восени. Які шанси на те, що міністра-довгожителя, що займає свою посаду з 2014 року, приберуть? Під яким приводом і коли це можуть зробити? Чим це може обернутися для Офісу президента? “Телеграф” розбирався в ситуації з експертами.

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков вважає, що міністр внутрішніх справ сьогодні випадає з системи влади Володимира Зеленського.

“Але Аваков впливовий настільки, що в спокійних політичних обставин прибрати його з посади можливо тільки, якщо він сам з цим погодиться. І обумовить непублічні умови такого зняття- або переходу на іншу, менш значиму посаду”, – підкреслює аналітик.

А ось якщо в країні почнеться серйозна політична турбулентність, наприклад, дострокові президентські і парламентські вибори, то в цій тотальній зміні влади Авакова можна втратити практично безболісно, ​​зазначає Олександр Кочетков.

“Упевнений, що для Зеленського це буде додатковим бонусом при ухваленні рішення про дострокові вибори”, – резюмує політтехнолог.

Політичний експерт Денис Гороховський з жалем відзначає, що в Україні склалася хибна практика, коли міністрів часто призначають не за професійними якостями, а виходячи з лояльності персони і політичних домовленостей. І, як наслідок, їх роботу оцінюють не з точки зору ефективності на посаді, а за зовсім іншими критеріями.

“Тому, незважаючи на масу претензій до МВС, в тому числі гучних “глухарів”, які не розслідуються роками, пасивності поліції в моментах, коли активісти нападають на журналістів, політичної сегрегації злочинців з розподілом на тих, кого можна затримувати, а кого ні і іншого, міністру Авакову відставка реально не загрожувала весь цей час. До того ж, вони вибудував дуже жорстку вертикаль і підім’яв під себе ряд так званих “вуличних груп впливу”, що дозволяло йому виходити сухим з ​​води навіть після найгучніших скандалів. Власне, Аваков створив собі імідж вічного і незамінного на посаді міністра внутрішніх справ”, – пояснює Денис Гороховський.

Тому він вважає малоймовірним, що Аваков може піти у відставку цієї осені. А також – через те, що, при всіх його недоліках, чинний глава МВС є тим самим стримуючим фактором для умовної “вулиці”.

“З іншого боку, Зеленського можуть переконати, що відставка Авакова може зіграти в плюс в контексті рейтингів президента. А, враховуючи, що Зеленський останнім часом активно вибудовує власну вертикаль, цілком ймовірно, що він захоче підім’яти під себе і МВС, – розмірковує Денис Гороховський . – чи є у Зеленського свій кандидат на пост міністра? Упевнений, що є. І це не обов’язково хтось із правоохоронного блоку. Адже всі пам’ятають, що нинішній глава СБУ Баканов до приходу у відомство ніколи не був пов’язаний з аналогічними структурами, а був керівником ТОВ “Студія Квартал-95″. Але це не завадило йому очолити дуже непросте відомство”.

Відзначимо, що одним з гучних “злетів” Авакова є розслідування вбивства Павла Шеремета. По жодному із затриманих (а потім відпущених з різними запобіжними заходами) немає переконливої ​​доказової бази, а тим більше судових вироків.