Після виходу розслідування програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження за фактами ймовірного недекларування народним депутатом від групи «Довіра» Сергієм Шаховим цивільної дружини й оформленого на неї численного елітного майна, передає Радіо Свобода.

Так, журналісти виявили котеджі під Києвом, квартири та паркомісця в центрі столиці, земельні ділянки і частки в статутних капіталах низки компаній, які записані на цивільну дружину депутата, про яку він не згадує в звітності.

Про відкриття провадження «Схемам» повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Пізніше цю інформацію підтвердили і в НАБУ.

«5 травня генеральний прокурор внесла відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2. ст. 366-2 КК України. Щодо депутата зареєстроване кримінальне провадження за фактом ймовірного недекларування ним особи, яка має ознаки члена його сім’ї, та належних їй активів», – повідомили в НАБУ.

Максимальна санкція статті, за якою відкрите це провадження, передбачає обмеження волі строком до двох років із забороною обіймати певні посади протягом трьох років.

Сергій Шахов відповів на запитання «Схем»: «А з чого ви взяли, що я повинен декларувати те, з ким я не маю стосунків?» і порадив «не лізти в чужу білизну». Відкриття кримінального провадження депутат прокоментував так: «На мене відкривали (провадження – ред.) і Янукович, і Єфремов, і всі, хто переслідували. Сьогодні йде, можливо, політичне переслідування».

Нагадаємо, «Схемам» за допомогою спільних із Шаховим світлин у соцмережах вдалося встановити ім’я цивільної дружини депутата – це Інна Журба. Вона виявляється на кількох фотографіях, які опублікував сам депутат. Зокрема, у 2021-му, коли Шахов вітав із Новим роком, а також на фото у 2020 та 2019 роках – із привітаннями з Великоднем. Під одним з фото був підпис: «Освятили пасочки всією родиною! Зі святом всіх!».

Як вдалося з’ясувати журналістам, на Інну Журбу записаний маєток у котеджному містечку на Київщині «Сонячна долина» площею понад 600 квадратних метрів – адреса якого фігурувала в новинах щодо хвороби депутата Шахова на COVID-19 у березні минулого року.

«Саме тут, у Романкові, проживає народний депутат, який першим серед українських парламентарів захворів на коронавірус», – йшлося у довідці начальника Обухівського відділу поліції, опублікованій у ЗМІ.

Пізніше сам Шахов публічно підтвердив, що захворів і розповів про дружину: «Питання в тому, що захворіла моя дружина – так, дійсно, є підтвердження тестів – чекаю на офіційні папери про те, що захворіла дружина». Згодом в іншому інтерв’ю депутат зауважив, що дружина «хворіла всього-на-всього два дні».