Ворог з РФ підірвав Каховську ГЕС через панічні настрої перед контрнаступом ЗСУ. Однак всі спроби окупантів виявились марними – вони не розрахували, що це може лише ускладнити ситуацію для них та відкрити нові можливості для ЗСУ.

Такою думкою поділився Роман Світан – військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор.

За його словами, знищення Каховської дамби не зупинило контрнаступ України – лише дещо його відтермінував. Крім того, результати спаду води можуть додати ЗСУ деякі інші варіанти для наступу.

Окупанти радіють підриву Каховської ГЕС, мовляв, це зупинить контрнаступ ЗСУ. Однак у СтратКомі ЗСУ швидко цю інформацію спростували. Зокрема, генерал-лейтенант Сергій Наєв додав, що такий варіант заздалегідь прораховували.

Себто значною мірою на контрнаступ України це не вплине.

Підрив лише на кілька тижнів переносить контрнаступ на декілька тижнів. При чому спад води може відкрити ще деякі напрямки, які раніше, можливо, розглядали не для першого етапу (наступу – 24 Канал),– зазначив Роман Світан 24 каналу.

Через декілька тижнів стане зрозуміло, скільки води залишилось у Каховському водосховищі, а по Дніпру стане видно, де знесло російські мінні поля та укріплення. Це допоможе військовому командуванню планувати дії Збройних Сил далі.

Військовий експерт припустив можливість прийняття рішень щодо пришвидшення планів наступу після відомостей про наслідки знищення ГЕС.

Все було прораховано і пропрацьовано. Ніяк це не вплинуло на загальний рух наших військ. Просто відсунуло його тижні на два саме на Півдні в районі Херсону,– зауважив Світан.

Росіяни отримали два тижні фори, можливо, вже для підготовки до відходу з лівого берега Херсонщини. Річ у тім, що зараз дзеркало води північніше Каховської ГЕС не дозволяє рухатись українським військовим. Натомість росіянам дозволяє керовано відійти з цього плацдарму.

Не виключено, що росіяни зараз почнуть йти з лівобережжя Херсонщини. Ймовірно, вони могли частково здогадуватись про плани ЗСУ, тобто розуміють, що більше часу у них не буде. Якщо за два тижні вони не відійдуть самі – то просто будуть знищеними.

Однак, на жаль, те, що ні ЄС, ні МАГАТЕ, ні НАТО, ні ООН не реагують належним чином на ті страхіття, що творить Росія, провокує її на подальші дії в тому ж руслі.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик розмірковує так:

“Світова громадськість не реагує належним чином на те, що відбувається через підрив Каховської ГЕС. На мій погляд, ні МАГАТЕ, ні ООН не діяли і не діють так, як заслуговує на те, що відбувається. Тому що йдеться про екоцид. Я неодноразово говорив, що війна Росії проти України, це найвища стадія геноциду, коли об’єднується кілька “цидів” (знищення). Це геноцид (намір знищити повністю або частково будь-яку національну, етнічну, расову групу), екоцид (масове знищення рослинного чи тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу) та онтоцид (тотальне знищення всього сущого, самого буття)”.

За словами експерта, коли ми говоримо про російську агресію, маємо справу саме з такою максимальною стадією знищення всього і вся в Україні.

“Те, що ні ЄС, ні МАГАТЕ, ні НАТО, ні ООН не реагують належним чином на ті жахіття, що творить Росія, провокує її на подальші дії в тому ж руслі – тотальне знищення України, залишаючи за собою випалену землю”, – наголошує Віталій Кулик виданню Коментарі.

З огляду на те, що сучасні міжнародні інституції не здатні реагувати на подібні виклики, які можуть призвести до знищення всього людства, після нашої обов’язкової перемоги (питання часу та жертв) їх слід перезапустити, впевнений експерт. Причому це відбуватиметься, на його думку, під керівництвом України.