Депутатка від фракції ЄС Ірина Геращенко поїхала в Широкине. Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбук.

“Який страшний і емоційний контраст зі звільненим ЗСУ Маріуполем , лише за 15 км від Широкиного. Де будують нові сквери і набережні, а на святкування Дня Незалежності зібралося більше 30 тисяч українців”, – написала Геращенко.

Як пише телеграм-канал “Таємниці депутата” Геращенко і порошенківське шапіто поїхали в Широкино, щоб насолодитися пейзажем результатів заробітку Порошенка з Медведчуком на війні разом з Путіним.

“Особливо смішно виглядають вони там, хоча до оборони цих ділянок Порошенко відношення не має. Він і Турчинов віддавали наказ ВСУ вийти з Маріуполя, а захищали місто і Широкино – добробати”, – написали там.

Виглядає як черговий піар від Порошенка, очевидно після скандалу з зеленкою, увагу ЗМІ відпускати не хочеться.

Нагадаємо, журналіст Денис Бігус і його команда розслідувачів Bihus.Info опублікували низку записів, на яких людина з голосом, схожим на Віктора Медведчука, проводить переговори з російськими і проросійськими діячами про ключові для України питання.

Окрім Медведчука у сюжетах Бігуса присутній ще один політик, хоча його голосу немає на жодній плівці – Петро Порошенко, президент України на момент записів.

Із записів випливає, що вже з червня 2014 року Медведчук «прописався» в Адміністрації тодішнього президента й вів переговори з бойовиками від її імені. У Bihus.Info вважають, що політик не лише фактично не допомагав Україні звільняти полонених, але й інколи навіть заважав.

Журналісти стверджують, що Медведчук вів перемовини й щодо економічних питань, дбаючи передусім про власні інтереси, а також інтереси тодішнього президента Петра Порошенка.

Пізніше, Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для програми “VIP з Наталією Мосейчук” прокоментував так звані “плівки Медведчука”, заявивши, що кум Путіна спільно із тодішнім президентом Петром Порошенком заробляли на війні.

“Я чув декілька фрагментів цих плівок. Щодо ситуації, то мені здається, що ми показали свою реакцію. Для мене не новина те, що відбулось. Ми всі про це знали, ми не мали плівок, але багато різної було інформації від СБУ, розвідки. Ми розуміємо, як це відбувалось, ми розуміємо, що із терористами, сепаратистами пан Медведчук торгував, заробляв разом і 5-м президентом чи з його людьми. Ми прекрасно це розуміємо, що українське вугілля, яке через окупацію було захоплено на Донбасі, що вугілля це купувала Україна через Росією. Воно вивозилось”.

Зеленський сказав, що його впевненість на зароблянні з вугілля Медведчука і Порошенка базується на інформації, яку він має. Також про причетність кума Путіна до оборудок свідчить та реакція, яку наразі дали правоохоронні органи і те, де зараз знаходиться Медведчук.

За словами президента, факт того, що Порошенко дав Медведчуку повноваження вести перемовини якраз і свідчить про те, що ніхто не хотів закінчення війни. Водночас, Зеленський вважає, що Порошенко досі не може усвідомити, що він вже “не є кимось у політиці”.

“Він мені не цікавий. Він мені був не цікавий, навіть коли він був президентом. Спочатку ми його підтримували, бажали змін в Україні. Він вже не є кимось у політиці, але, на жаль, він не готовий цього усвідомити. І всі ці страшні записи, я вважаю, що ці телефонні дзвінки – це державна зрада, і те, що він зробив, коли всі повноваження по перемовина надав Медведчуку – це говорить про те, що ніхто не був зацікавлений в закінченні війни. Люди робили гроші.

Я хотів сказати різко, коли вони говорять про червоні лінії. Так от вони перейшли не червоні, а криваві лінії. Тобто вони заробляли на смерті військових. Це моя думка, це не вирок суду”.