Під час голосування за законопроект про відстрочку РРО до протестуючих підійшли впритул поліцейські і нацгвардійці. Про це повідомляє телеграм-канал PavlovskyNews.

Після криків “ганьба” на трибуну вийшов депутат Гончаренко і висловив підтримку ФОПовцам, але відразу був вигнаний зі сцени. Лідер протесту Сергій Доротич відібрав у нардепа мікрофон і назвав Гончаренко зрадником, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що ще раніше, Klymenko Time писали:

“Коли люди Порошенко приходять розповісти про захист малого і середнього бізнесу – це, звичайно, завжди смішно. Найголовніша жартівниця тут – особистий бухгалтер Порошенко, Ніна Южаніна. Вона в цій темі взагалі демонструє чудеса податкового біполярного розладу.”

Приділив увагу цій події також нардеп Максим Бужанський. У своєму телеграм він написав наступне:

“За словами Ніни Петрівни виходить, що всі 5 років президентства, Порошенко змушував її мучити ФОПів, фіскалізуючи все на світі, і перешкоджати інвесторам.

І ось тільки зараз вона нарешті то може допомогти і тим, і іншим.

Правда чомусь намагаючись вставити по двісті двадцять палок в колеса кожного нашого законопроекту.”

Зазначимо, сьогодні Верховна Рада проголосувала за відтермінування до 1 січня 2022 року застосування обов’язкових касових апаратів для фізосіб-підприємців.

Рада розглянула за процедурою ad-hoc та підтримала доопрацьований Податковим комітетом законопроєкт 4439-д про відтермінування обов’язкових касових апаратів (РРО або ПРРО) для ФОПів.

“За” проголосувало 319 депутатів, “проти” – 1, “утримались” – 4. У Парламенті домовились підтримати законопроєкт усіма фракціями.

Коментар Ярослава Железняка, заступника голови Податкового комітету, під час виступу:

“Більше ніж 3 тижні ми спостерігаємо людей біля парламенту. Ми можемо погоджуватися з ними, ми можемо сперечатися, але це ті люди, які зараз стоять під будівлею Верховної Ради в той час, коли вони втрачають прибутки. Тому, що поки вони тут – більшість бізнесів їхніх не працює. І це наш обов’язок сьогодні проголосувати зміни, які частково можуть виправити ситуацію”.

Зокрема, законопроєктом впроваджуються:

перенесення фіскалізації ФОПів 2-4 груп до 1 січня 2022 року;
скасування кешбеку;
зменшення списку ризикових видів діяльності;
прив’язка всіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміту фіскалізації.
“Це був компроміс. Ми відміняємо велику кількість штрафів, які найбільше бентежили підприємців і, нагадую: мораторій на перевірки до кінця карантину ніхто скасовувати не буде. Я розумію, що цей текст може не подобатись. Мені він теж не подобається, але це є компромісом”, – підкреслив Железняк.

Компромісність законопроєкту підкреслили в усіх фракціях.