Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що станом на сьогодні немає підстав для введення режиму воєнного стану в Україні.

Водночас “слуга народу” наголосив, що Верховна Рада у разі необхідності готова вжити відповідні заходи невідкладно. Про це він повідомив у програмі “Постаті”.

«Умови введення воєнного стану чітко визначені – це схвалення (на засіданні Верховної Ради) указу президента. Але станом на сьогодні підстав для введення воєнного стану немає»,– сказав нардеп.

Дмитро Разумков також додав, що парламент займатиме “одностайну або майже одностайну позицію” та відстоюватиме інтереси України у разі, якщо виникнуть питання щодо обороноздатності та захисту територіальної цілісності держави.

Також  Дмитро Разумков на брифінгу 15 квітня, відповідаючи на запитання журналістів заявив, що Верховна Рада може на наступному тижні розглянути в першому читанні президентський законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва.

Спікер нагадав, що наразі Рада перебуває в затяжному режимі розгляду правок до законопроєкту про передачу землі в громади (№ 2194), а для вирішення нагальніших питань скликаються позачергові засідання. Стосовно своєї позиції Разумков підтвердив, що підтримає законопроєкт про ліквідацію ОАСК.

“Щодо швидкості розгляду цього законопроєкту (щодо ліквідації ОАСК –ред.), він визначений президентом як невідкладний… Я думаю, що на наступному тижні, якщо це буде ініційовано в якості позачергового засідання, його можуть розглянути у першому читанні в стінах Верховної Ради. На цьому тижні навряд чи можливого його розглянути”.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, яким пропонує ліквідувати скандальний Окружний адміністративний суд Києва.

Суддів ОАСК, до доброчесності яких не буде виникати питань, переведуть до іншого суду, а якщо ті не захочуть – будуть звільнені.