У Кремлі вже місяць обговорюють тематику і дати майбутньої зустрічі з президентом Сполучениш Штатів Америки Джо Байденом. В свою чергу Білий дім поняття не має про що йде мова.

Саміт президентів таки відбудеться, але без Росії та її представників. Участь в події візьме Україна.

Оточення ж Путіна оголосило про зустріч президентів ще в жовтні цього року. Акцент робився саме на “ймовірності того, що вона відбудеться, в тому чи іншому форматі”. Пізніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що саміт президентів РФ та США таки відбудеться, але, як зазначив міністр “в необозримом будущем”,

Вашингтон розвіяв ці слухи. Заступниця речниці Білого дому Карін Жан-П’єр зазначила, що “нема чого анонсувати з приводу якоїсь зустрічі”.

Однак, як зазначає Єгор Скоріна у проєкті “Такі справи” на 24 каналі, навіть це спростування не стримало запал Кремля. Розмови про зустріч продовжились в тому ж форматі. У Кремлі продовжили обговорювати теми, які нібито порушуватимуть Путін і Байден при зустрічі, зовсім не зважаючи на відсутність будь-якої інформації в РФ про саміт і формат його проведення у США.

До речі, ці інтриги з боку Кремля доцільно порівняти з літом 2021 року, коли російська пропаганда зловтішалася перенесенню візиту Володимира Зеленського до лідера США. Та зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом Сполучених Штатів Джо Байденом всього лише перенесли, а не відклали.

Цікавим залишається той факт, що цілий місяць публічних обговорень на державному рівні знову зіткнулись з абсолютним ігнором у інфопросторі.

Нагадаємо, що останнім часом ситуація на Сході України погіршилась. Йде мова про вторгнення Російських військ вже найближчим часом. Біля наших кордонів зосереджено майже 100 тисяч російських військових та значну кількість техніки. Українська та американська розвідки говорять про те, що РФ може готувати повномасштабне вторгнення на територію України вже на початку 2022 року.

Уперше про концентрацію сил та засобів Росії біля кордону України наприкінці жовтня повідомило видання The Washington Post. У листопаді Politico опублікувало супутникові знімки російських військ та військової техніки на кордоні України. А німецьке видання Süddeutsche Zeitung повідомило, що європейські союзники отримали від США попередження про можливу ескалацію конфлікту в Україні. Потім Bloomberg повідомило, що Росія продовжує перекидати до українського кордону війська та бойову техніку.

Адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з російською стороною дипломатичними каналами, щоб «утримати і відмовити» Володимира Путіна від можливого вторгнення в Україну.

В газеті The New York Times було зазначено, що «незрозуміло, наскільки Байден готовий ризикнути заради України», а його високопосадовці неодноразово заявляли про прагнення «стабільних і передбачуваних» відносин з Росією.

Також NYT повідомляв про можливість включення особистої зустрічі між Байденом і Путіним — до цього представник Кремля казав, що сторони обговорюють ще один можливий саміт. Про який, власне, і йде зараз мова в Кремлі.

«Адміністрація Байдена вважає, що продовження діалогу з Путіним важливе для того, щоб завадити йому чинити дії проти України. Водночас офіційні особи США разом із країнами-партнерами розробляють заходи покарання за будь-які російські провокації, зокрема нові економічні санкції», — сказано в матеріалі газети.

Проте жодної конкретики щодо дат і теми зі сторони Білого дому не було.