Президент України Володимир Зеленський дав доручення державному концерну «Укроборонпром», до якого входить підприємство «Антонов», спільно з Міністерством освіти і науки, а також університетом «КПІ» створити і протягом трьох місяців запустити програму підготовки інженерів-конструкторів «Антонова», повідомив 7 лютого Офіс президента.

Кабінетові міністрів Зеленський доручив розробити стимули, «щоб талановиті молоді інженери могли й далі прославляти Україну на весь світ».

«Торік, коли держава замовила свої ж літаки «Ан» для потреб Збройних сил України, це стало справжньою сенсацією. А має стати нормою! Прізвище Антонов відоме в усьому світі завдяки таланту інженера Олега Костянтиновича, який народився 115 років тому. Україна має й надалі пишатися нашими інженерами», – йдеться в повідомленні.

Наприкінці минулого року в ОП повідомили, що держава вперше замовляє в концерну «Антонов» три нові українські літаки Ан-178 для потреб Збройних сил України.

Зеленський також запропонував державним замовникам продовжити роботу щодо нових контрактів на виготовлення Ан-178 уже з наступного року, а уряду – опрацювати питання про створення у 2021 році української авіакомпанії, яка користуватиметься літаками «Антонова».