На думку міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, навіть в разі великої кількості хворих на коронавірус і введеного в країні повного локдауну, об’єкти інфраструктури зможуть продовжити свою роботу.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу “Інтер”.

Як розповів міністр, це ж стосується і громадського транспорту, який також, ймовірно, буде працювати, щоб ним могли користуватися окремі категорії громадян. За його словами, навіть під час тотального карантину є категорії людей, які працюють на критичних підприємствах або об’єктах, і їм без громадського транспорту просто не дістатися до роботи.

“У відношенні конкретних обмежень та питань транспорту. Ми розуміємо, що якою б жорсткий карантин не був, проте залишаються об’єкти критичної інфраструктури, де працюють люди, які повинні добиратися до роботи. Це стосується лікарів, медичних працівників та інших категорій громадян”, – пояснив глава МОЗ.

Також Степанов заявив, що заразитися коронавірусом в напівпорожньому автобусі або метро, ​​дотримуючись дистанції і перебуваючи в масці, навряд чи можливо. За його словами, ризик “дуже-дуже низький”.

“Наприклад, візьмемо карантин вихідного дня. Уявімо, що його всі без винятку його дотримуються, все повністю закрито. Навіть при роботі громадського транспорту людям нікуди їхати. Це тільки продуктовий магазин або аптека, яка дуже часто розташована біля будинку. І просто в транспорті не буде навіть теоретично якогось скупчення людей. Якщо ми говоримо, що люди переміщаються в транспорті в невеликій кількості, наприклад, в маршрутці, то ризик інфікування, якщо вони дотримуються всіх правил, знаходяться в масці, дуже-дуже низький “, – додав Степанов.