Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 26 квітня відмовився задовольнити позов адвоката Павла Попкова, який оскаржував санкції проти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK. Про це повідомив Верховний Суд, передає ДетекторМедіа.

«Суд у задоволенні позовних вимог відмовив повністю. Повний текст постанови буде виготовлено протягом п’яти днів. Судове рішення може бути оскаржено до Великої Палати Верховного Суду», – йдеться в повідомленні.

Того ж дня Верховний Суд переніс розгляд двох справи за позовами ТОВ «Лідер ТВ» (каналу «112 Україна») та ТОВ «Новини 24 години» (канал NewsOne) проти запровадження санкцій.

Зокрема, розгляд позову каналу «112 Україна» перенесли на 10:00 14 червня, бо двоє суддів, які розглядали справу, заявили про самовідвід через відсутність у них доступу до державної таємниці.

«Відомості, які становлять державну таємницю, наявні в документах, надісланих Службою безпеки України на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду. Оскільки матеріали, надані СБУ, стали підставою для прийняття рішення про застосування санкцій до позивача, то без їх дослідження неможливо повно, об’єктивно і всебічно з’ясувати обставини справи й ухвалити законне та обґрунтоване рішення. Верховний Суд ухвалою передав цю адміністративну справу для здійснення повторного автоматизованого розподілу між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, які мають допуск і доступ до державної таємниці», – пояснили в суді.

Теж 14 червня, але о 14:00, КАС ВС продовжить розгляд справи за позовом NewsOne.

«Під час судового засідання представник Служби безпеки України повідомив, що на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду надіслано документи, які підтверджують наявність правових підстав для застосування до позивача санкцій, відомості з яких становлять державну таємницю, та просив долучити їх до матеріалів справи», – зазначається в повідомленні.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду додав, що на розгляді перебувають ще сім позовних заяв, якими оскаржується указ президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”».

Нагадаємо, Оксана Марченко після накладення на неї та на Медведчука санкцій РНБО оголосила, що йде в політику і вступає в чоловікову партію ОПЗЖ.

Почала публікувати на ютуб-каналі серіал “Паломница”, у якому пропагує російське православ’я в Україні.

У серіалі Марченко їздить монастирями УПЦ МП на авто BMW під виглядом звичайної прочанки. Його почали демонструвати на початку березня, хоча видно, що деякі сцени знімали влітку.

В свою чергу, предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній назвав російською пропагандою російськомовний серіал “Паломница”, який випускає дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко.

“Я цього фільму не бачив. Я тільки чув про нього. Бо спілкуюся з вірними. Я не дивлюся російську пропаганду”, – цитує Епіфанія “Радіо Свобода”

“Цей фільм зняли ще за декілька місяців до того, коли, напевне, розглядали питання, що потрібно всіх пробачити та прийняти. Це стосується найперше бойовиків, які перебувають на окупованих територіях. І зараз ми бачимо подібні меседжі й із боку митрополита РПЦ Онуфрія, який закликає нібито пробачати”, – сказав предстоятель ПЦУ.