Юлія Тимошенко вирішила підкласти свиню владі, а насправді – самій собі і іншим депутатам, пише у своєму телеграм каналі екс-нардеп Сергій Лещенко. Далі в оригіналі.

Депутати-агенти “судової мафії” Власенко і Пузійчук ( “Батьківщина”) і Вельможний і Сухов (“Довіра”) зареєстрували аж три постанови про скасування голосування за 5068, який перезапускає Вищу раду правосуддя за участю іноземців. Таким чином, вони блокують підписання і вступ в силу закону.

За їх задумом, старт реформи ВРП відкладається мінімум на 1,5 місяці, тому що ця п’ятниця – останній день роботи Ради перед канікулами до вересня. І розглянути їх постанови, щоб розблокувати підписання закону, Рада просто не встигне.

Але, схоже, маневр з блокуванням закону буде подолано – на наступному тижні може бути призначено позачергове засідання Ради. А це значить – через Тимошенко депутати ще на кілька днів затриматися в Раді. Ну або доведеться самим відкликати свої блокуючі постанови.

Варто зазначити, що на думку голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна ключовими гравцями у блокуванні питання перезапуску Вищої ради правосуддя є саме Юлія Тимошенко і Віктор Медведчук.

За його словами, “Батьківщина” й ОПЗЖ максимально затягували голосування судової реформи, вносили дуже багато правок. Також нардепи від цих фракцій намагалися зірвати реформу в комітеті і блокують перезавантаження Окружного адмінсуду Києва.

Про що це говорить? Що в частині “Батьківщини” і “Опозиційної платформи – За життя” старі політичні еліти захищають корумповану судову систему, яка є їхньою кров’ю і плоттю,
– підкреслив він.

Активіст відзначив, що неодноразово ОАСК та інші суди рятували політичні й економічні інтереси цих політсил. Відтак їхні члени не зацікавлені в проведенні судової реформи. Яскравим прикладом цього є проєкти постанов, які блокують зміни в роботі Вищої ради правосуддя.

“І коли Юлія Володимирівна істерично розповідає, як щиро вона ненавидить зарплати посадовців, її виборець має запитати: “Чому вона захищає членів ВРП, які в рік у середньому зароблять 2 мільйони гривень””, – зауважив Шабунін.

І додав, що результатом їхньої діяльності є огидна українська судова система. Відтак це означає, що Юлія Тимошенко бреше своїм виборцям.

Цей закон вносить зміни до законів “Про регламент Верховної Ради України” та “Про Вищу раду правосуддя” і визначає утворення Етичної ради, члени якої визначатимуть відповідність кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності.

Відповідно до закону, до першого складу Етичної ради входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, і три особи, запропоновані міжнародними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та запобігання корупції. Такі міжнародні та іноземні організації погоджують пропозицію спільного списку кандидатів.

Водночас ВР підтримала поправку №733, яка дає змогу звільняти членів ВРП без рішення органу, який їх обрав або призначив, тобто з’їзду суддів України, з’їзду адвокатів України, всеукраїнської конференції прокурорів, з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Згідно з поправкою, у разі негативного висновку щодо члена ВРП суб’єкт призначення має його розглянути і підтримати або відхилити. Якщо жодне з рішень не було ухвалено протягом трьох місяців, то член ВРП вважається автоматично звільненим.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.