У Білому домі заявили, що американська сторона не розцінює зустріч президентів Джо Байдена та Володимира Путіна як подарунок Росії.

Про це на брифінгу сказала заступниця речниці Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Саміт — це не подарунок Росії, а можливість відстоювати американські інтереси… На нас чекає багато роботи», — зазначила вона.

За словами представниці Білого дому, прямі переговори з Путіним — «це найбільш ефективний спосіб зрозуміти плани та наміри Росії».

Зустріч Путіна і Байдена заплановано на 16 червня в Женеві.

Зазначимо, під час майбутньої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним американський лідер Джо Байден, найімовірніше, закликатиме країну дотримуватися міжнародних норм. Він поставить колегу перед фактом – світ більше не терпітиме те, що робить РФ.

Таку думку озвучив перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук в інтерв’ю виданню “Апостроф”. Разом із тим, на думку політика, росіяни також мають набір аргументів, які будуть використовувати під час зустрічі. Однак для Байдена, за словами Кравчука, ці аргументи не мають значення.

“На мою думку, Байден поставить Путіна перед фактом – або Росія буде дотримуватися міжнародних норм, або ж до неї застосовуватимуть усі можливі санкції для того, щоб дати зрозуміти, що світ не буде більше терпіти того, що вона робить”, – сказав перший президент.

За словами політика, значна частина російської армії залишається на кордонах з Україною для того, щоб дати Байдену сигнал.

“Тиснути на Байдена вони не можуть. Вони можуть лише подавати йому якісь сигнали такими діями. Мовляв, не треба тиснути на Росію, не треба вводити санкції, потрібно сприяти будівництву “Північного потоку-2”, – зазначив Кравчук.

Окрім того, політик заявив, що Росія сама створює напружені ситуації, які потім використовує, звинувачуючи Захід. У той же час брехня і маніпуляції росіян очевидні для всього світу.