МЗС закликав міжнародних партнерів посилити тиск на Росію, щоб змусити її припинити грубі порушення прав людини в Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним судовим процесом проти громадянина України, журналіста-фрілансера “Радіо Свобода” Владислава Єсипенко в тимчасово окупованому Росією Криму. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.
У міністерстві підкреслили, що звинувачення на адресу українського громадянина, висунуті 15 липня в Сімферопольському районному суді російської окупаційною адміністрацією, повністю безпідставні.

“Розглядаємо судилище над Владиславом Єсипенко як продовження Російською Федерацією репресій проти незгодних з тимчасовою окупацією Кримського півострова, систематичне придушення свободи слова і перешкоджання діяльності незалежних ЗМІ”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що РФ повинна забезпечити дотримання своїх зобов’язань як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного права і резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зокрема гарантувати дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях.

“Росія повинна негайно звільнити Владислава Єсипенко і всіх незаконно утримуваних нею громадян України в Криму і на території РФ. Закликаємо міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Росію, зокрема списку санкцій, щоб змусити її припинити грубі порушення прав людини в Криму”, – підкреслюють в МЗС.

Нагадаємо, 15 липня російський прокурор в Сімферополі оголосив обвинувальний висновок у справі Єсипенко – його звинувачують у виготовленні вибухівки та зберіганні зброї, максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі. Звинувачення в шпигунстві і роботі на українську розвідку, про які спочатку заявляла ФСБ РФ, в обвинувальному висновку відсутні.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.