Президент України Володимир Зеленський досить незвично привітав із професійним святом українських прикордонників, яке вони відзначають 30 квітня.

У своєму зверненні в Telegram-каналі гарант згадав неофіційну версію фрази з дорожнього знака “Нехай щастить!”. Водночас підкреслив, що українська влада не згодна скорочувати державні кордони ані на міліметр, і не заспокоїться, поки деякі ділянки кордону перебувають не під контролем.

“Громадян, які повертаються з-за кордону, і бажаних гостей вони завжди зустрінуть із усмішкою та словами “Вітаємо вдома!” і “Ласкаво просимо до України!”. А всім небажаним гостям нашої землі українські прикордонники завжди готові пояснити, що відоме побажання з дорожнього знака “Нехай щастить” має й іншу, неофіційну версію. Тому всім, кого ми не запрошували й кого не раді бачити, краще не мати справу з нашими мужніми хлопцями та дівчатами в зелених беретах”, – зауважив Зеленський.

Він додав, що саме українські прикордонники першими зустріли й дали відсіч ворогу у 2014 році. І навіть сьогодні, у день свого професійного свята, вони ні на мить не втрачають пильності, вірності присязі та готовності до виконання обов’язку.

Також президент додав, що відповідальність цієї місії та значення Державної прикордонної служби для безпеки України найкраще демонструють цифри – 6992 кілометри та 982 метри державного кордону України.

“Їх із першого дня навчання до останньої миті свого життя знає кожен український прикордонник. І ми ніколи не погодимося зменшити їх навіть на 1 міліметр. І не заспокоїмося, допоки деякі ділянки нашого кордону тимчасово перебувають не під контролем України. Саме тому неминучим є день, коли туди обов’язково повернуться наші хлопці та дівчата в зелених беретах. Щоб зустрічати громадян і гостей України з усмішкою, а небажаних візитерів розвертати на 180 градусів”, – підкреслив Зеленський, бажаючи українським прикордонникам міцного здоров’я, достатку та миру їм і родинам.

Зауважимо, що Володимир Зеленський на честь Дня прикордонника підписав указ №182/2021 про нагородження співробітників Державної прикордонної служби України державними нагородами, повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з документом, 11 прикордонників були нагороджені за значний особистий внесок в охорону державного кордону, захист суверенітету й територіальної цілісності України.

“Сьогодні прикордонник України – не лише обличчя країни, яке бачать люди під час перетину державного кордону в пунктах пропуску. Це – насамперед захисник держави, відповідальний перед народом за непорушність кордону та його безпеку”, – зазначив Зеленський.