За статистичними даними, Україна почала виходити з третьої хвилі коронавірусу. Про це повідомив сьогодні в ході брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Можна констатувати, що наша країна почала поступовий вихід з третьої хвилі коронавірусної хвороби. Про це свідчать основні показники і маркери. Порівняно з минулим і позаминулим тижнем кількість хворих зменшилася з майже 92 тис. до 77 тис. Тобто, ви бачите, що на 15 тис. осіб менше захворіли. Кількість госпіталізованих зменшилася майже на 3400 (за минулий тиждень проти позаминулого. – Ред). Ці цифри говорять про те, що ситуація стабілізується. Ми пройшли надскладний період третьої хвилі”, – зазначив Степанов.

Крім цього, міністр уточнив, що рівень захворюваності на коронавірус іде на спад у всіх регіонах країни, а також в Києві. За словами Степанова, рівень госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем перевищує встановлені норми тільки в Донецькій області.

Також сьогодні під час онлайн-брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Київ стане наступним регіоном, який вийде з «червоної» зони карантину і буде переведений у «жовту».  

Міністерство охорони здоров’я вже зробило відповідне подання до Державної комісії з питань ТЕБ та НС.

«Місто Київ за всіма показниками вже продемонструвало, що немає перевищення за нашими критеріями. Ми вже зробили відповідне подання за моїм підписом на комісію ТЕБ і НС для того, щоб провести засідання і вивести Київ з «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки», – сказав Степанов.

Варто зазначити, що Максим Степанов розповів, як будуть працювати церкви, і звернувся до українців з проханням. За його словами, попереду досить небезпечний з точки зору епідеміології період – тривалі вихідні через Великдень і травневі свята.

Як українцям святкувати на карантині

Максимально утриматися від збільшення контактів з іншими людьми.

Уникати скупчень людей.

Носити маски.

Дотримуватися особистої гігієни.

Відкласти поїздки до друзів або родичів – святкувати у вузькому сімейному колі.

“Міністерство охорони здоров’я не планує подавати уряду будь-які додаткові обмеження на Великдень. Ми будемо жити в тих умовах, в яких зараз живемо – з тими обмеженнями і правилами, які є на сьогоднішній день”, – заявив Степанов.

Що буде в церквах на Великдень

Тривалість богослужінь за часом буде зменшено, але буде збільшено їх кількість.

Тимчасово заборонено фізичний контакт під час обрядів: поцілунки хрестів, ікон.

Пенсіонерам рекомендується утриматися від відвідування церков.

Під час перебування у церкві або біля неї необхідно бути в масці.