Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба бачить велику загрозу в тому, що Росія перекинула кораблі з Каспійського моря в Азовське. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Є велика зараз загроза в Азовському морі. Вона є безпрецедентно великою. Перекидання кораблів з Каспійського моря в Азов – це і суттєва безпекова загроза, і в принципі крок до взяття цього морського простору під контроль. Тому всі інструменти, які в нас є (і двосторонні, і на міжнародних майданчиках), задіяні. Але, знову ж таки, це юридичні і політичні інструменти. На жаль, життя показує, що іноді силу можна зупинити тільки силою. І тому ми також працюємо, допомагаємо Міноборони в зміцнені ВМС України”.

Також Дмитро Кулеба заявив, що Росія намагається нав’язати думку, що Україна виходить із мінського формату переговорів з урегулювання конфлікту на Донбасі, але насправді тільки РФ стабільно робить такі спроби.

“З “Мінська” стабільно намагається вийти виключно Російська Федерація, яка не виконує пункт перших Мінських домовленостей – припинити вогонь. […] Коли наш президент порушує питання про формалізацію процесу врегулювання, то насправді тут же ж сигнал дуже простий. Ми вважаємо, що і нормандський формат може дати результат, але якщо ситуація заходить у глухий кут, то ми маємо шукати альтернативу. І коли президент так ставить питання, то це не для того, щоб зруйнувати нормандський формат чи мінський процес, а для того, щоб мотивувати всіх нинішніх учасників цих форматів до активної роботи. І саме так це потрібно інтерпретувати”, – підкреслив він.

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський переконаний, що країнам Євросоюзу варто бачити Україну як повноправного партнера в ЄС.

На цьому він наголосив під час дискусії президентів Польщі, Естонії, Латвії, Литви та України про майбутнє європейської політики, передає Укрінформ.

“Щодо України в Європейському Союзі. Дійсно, мені здається, що країнам у Європейському Союзі треба зрозуміти: не треба запрошувати 20 років Україну в Європейський Союз – нас треба там бачити як рівноправного партнера, як партнера невід’ємного”, – наголосив глава держави.

Він підкреслив, що Україна тільки зміцнить Євросоюз.

“Я вдячний вам за те, що ви підтримуєте Україну. Якщо українці навіть за це бажання віддали свої життя на майдані Незалежності, мені здається, це і є потужна країна, яка тільки зміцнить Європейський Союз. І вона це показує, вона воює на сході за свою незалежність, і воює не тільки заради незалежності України, а й за спокій на Європейському континенті”, – заявив Зеленський.