Генеральний прокурор Ірина Венедіктова запевняє, що кримінальні справи з розслідування замахів на активіста Сергія Стерненка перебуватимуть на її особистому контролі, і буде зроблено все, щоб притягнути до відповідальності винних.

Про це Венедіктова заявила в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Для мене кейс щодо Стерненка дуже важливий, тому що траєкторія руху цього кримінального провадження двостороння – сам Стерненко був у статусі підозрюваного, а пізніше отримав вирок суду, але що слідство думає про тих, хто скоював злочин щодо самого Стерненка? Відмовчуватися я не дозволю. Наразі на моєму особистому контролі буде провадження з розслідування посягань на Стерненка. Ми подивимося, наскільки можна прискорити процес пошуку замовників, організаторів переслідування, замахів на Стерненка”, – пояснила генпрокурор.

За її словами, три кримінальні провадження щодо замахів на Стерненка об’єднані в одне й передані для розслідування до СБУ.

“Наразі мені доповідають раз на три дні, що відбувається у цьому провадженні… Ми зі свого боку зробимо все, щоб розібратися і довести до суду обвинувальний акт щодо осіб, які діяли проти Стерненка”, – запевнила генпрокурор.

Нагадаємо, пізно ввечері 24 травня 2018 року стався конфлікт за участю колишнього керівника одеського “Правого сектора” Сергія Стерненка і двох чоловіків. Стерненко заявив: на нього напали, коли він повертався додому з дівчиною. Активіст стверджує, що він відбивався і смертельно поранив суперника ножем у живіт. Ножові поранення були у самого Стерненка та в його іншого опонента, якого пізніше затримала поліція. Пізніше поліція відпустила другого учасника нападу на активіста Стерненка в Одесі, який проходить як свідок.

Цей замах був уже третім за рахунком: 7 лютого 2018 року Стерненко заявляв, що на нього вже здійснювали напад. Вранці 1 травня того ж року у Стерненка стріляли. Обох нападників було затримано. Поліція відкрила справу за статтею “умисне вбивство”.

14 лютого 2019 року активіст повідомляв про те, що у нього в машині виявили два GPS-трекери.

У жовтні кримінальні справи щодо нападів на ексглаву одеського “Правого сектора” Сергія Стерненка передано в Головне слідче управління Служби безпеки України.

Варто зазначити, що Одеський апеляційний суд 16 квітня розгляне апеляцію на вирок активістові Сергію Стерненку у справі про викрадення людини. Про це йдеться у повідомленні Telergram-каналу активіста.

9 квітня, 11:00 Одеський апеляційний суд розглядатиме питання про зміну запобіжного заходу Сергію Стерненку і Руслану Демчуку.

“Рішення про запобіжний захід буде сигналом перед апеляцією, яка відбудеться 16 квітня. Ми вже зможемо побачити наміри суду”, — йдеться у повідомленні.

Активісти знову повторили свою вимогу: “Чесний і справедливий суд, керується законом, а не політичними замовленнями”.

“Якщо цього не станеться — наша реакція буде відповідною. А боротьба за справедливість продовжиться — усіма доступними нам методами”, — заявили у Стерненка.