Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підготували підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову, але генпрокурор Ірина Венедіктова відсторонила 4 прокурорів, які вели цю справу.

Про це повідомив поінформований співрозмовник УП в правоохоронних органах

За словами джерела, 2 грудня Татарову мали оголошувати підозру в передачі хабаря. Водночас детективи НАБУ побачили в реєстрі постанову про заміну прокурорів.

Це рішення Венедіктової, яка ввела у справу себе і теж тепер значиться серед прокурорів, які ведуть справу Татарова.

При цьому відстороненим прокурорам САП постанову ще не надали

Відомості про заміну внесені в Єдиний реєстр досудових рішень.

Крім цього детективи НАБУ подавали до суду клопотання про обшук у Татарова. Однак за словами джерела УП, в результаті зливу інформації останній дізнався про слідчі дії, які готуються, та про підготовлену підозру.

Раніше УП стало відомо, що НАБУ розслідує справу, яка стосується можливої причетності Олега Татарова до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.

З 2017 року НАБУ розслідує можливі зловживання та розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії. Будівництво вела компанія “Укрбуд” Микитася.

За даними УП, антикорупційні органи вважають, що на прохання забудовників Татаров міг домовитись про написання позитивної для фірми експертизи. Її зробив Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ.

В свою чергу, попереднє керівництво Генпрокуратури України звільнили за те, що в його часи нікого не посадили. Такі самі завдання стоять перед нинішньою генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою, заявляв раніше президент України Володимир Зеленський.

За словами глави держави, у попереднього керівництва Генпрокуратури було пів року, щоб продемонструвати українцям обіцяні зміни в боротьбі проти корупції високого рівня, але та команда не впоралася.

Журналіст запитав, чи не стала відставка генпрокурора Руслана Рябошапки наслідком того, що він хотів кинути виклик так званим важливим людям, а президент не хотів, щоб переслідували олігархів. Зеленський заперечує це.

“Вони нікого не посадили. Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, пів року – дуже мало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли. І якщо зараз діючий генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку саму відповідь”, – заявив глава держави.

Українці ж зазначають, що вже побачили, як Венедиктова працює – вистачить, її час вийшов. Україні потрібен сильний генпрокурор, та вольовий, який не буде розсусолювати та міняти ене місце проживання за час своєї кадеції. Чи за переїздами справами ніколи займатись?! – пишуть користувачі соціальних мереж.