Член комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук в ефірі одного з телеканалів заявила, що Україна не може проводити наступальні операції, аби не втратити підтримку Заходу, передає УНН.

“Вони нас підтримують і єдина умова, яку вони, як вони кажуть, ми маємо дотриматися — не наступати. Немає бути наступальної операції. В такому випадку ми втратимо, про це говорять усі шпальта газет: і Америка, і Європа, ми втратимо підтримку Заходу”, — прокоментувала вона.

Верещук вказує, що наступальні дії неможливі в густонаселених районах.

“Це говорять наші військові, словами Руслана Хомчака, який каже, що ми не можемо в густонаселених районах проводити операції широкомасштабні, хоча як би нам цього не хотілося, як би не хотілося якомога швидше позбавитися від загарбників на території України”, — повідомила нардеп.

На переконання Верещук, шлях до миру має бути виключно політико-дипломатичним.

Варто зауважити, що Росія як сторона, яка підписала повний пакет Мінських угод, зобов’язана дотримуватися всіх елементів домовленостей, зокрема “виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців із території України”. Про це, виступаючи перед постійною радою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), заявила тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан. Текст її виступу опубліковано 20 травня на сайті місії США в ОБСЄ.

“Нагадуємо Росії про зобов’язання згідно з повним пакетом Мінських угод. Мінський протокол від 5 вересня 2014 року підписали члени тристоронньої контактної групи (ТКГ): ОБСЄ, Україна і Росія. Росія має дотримуватися своїх зобов’язань і виконувати Мінські домовленості”, – сказала Остріан.

Вона зазначила, що протокол прямо закликає до виведення всіх незаконних збройних формувань із території України. Те ж саме повторюють у мінському Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному двома тижнями пізніше ОБСЄ, Україною і Росією, додала Остріан.

“Очолювані Росією сили продовжують атакувати Збройні сили України (ЗСУ) на території України з використанням російської зброї, купленої на гроші Росії, і роблять це під керівництвом Росії. Росія – агресор у цьому конфлікті. Ми все це знаємо”, – підкреслила тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ.