Велика палата Верховного суду буде розглядати апеляційну скаргу, яку подала команда Василя Вірастюка , щоб усе ж домогтися офіційного визнання його перемоги на довиборах у Раду на 87 окрузі. Однак процес зволікається настільки, що він взагалі може не потрапити в стіни парламенту до кінця каденції Верховної Ради IX скликання.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявила юристка Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, назвавши три сценарії подальшого розвитку подій. За її словами, найкращим вирішенням ситуації буде оголошення повторних виборів.

“ЦВК може застосувати якийсь із варіантів і ще раз визнати Вірастюка переможцем. Але ми розуміємо, що це знову буде оскаржено. Можливо, ЦВК знайде ще якийсь шлях. Наприклад, якщо звернеться до ВРУ, а парламент не набере голосів ні на одне рішення, тоді не буде нардепа. Суто теоретично це може затягнутися і до закінчення каденції цього парламенту й не буде депутата в одному окрузі “, – сказала юристка.

 

Вона озвучила три варіанти, як можна вирішити ситуацію:

1. Повторне голосування на окремих виборчих дільницях

2. Повторне голосування в межах цілого округу

Варіант також називають неідеальним, адже таке голосування застосовується в разі, якщо два кандидати набрали однакову кількість голосів і немає можливості встановити, хто переможець. А в окрузі у третього кандидата від ВО “Свобода” Руслана Кошулинського був невеликий відрив, тому обґрунтованість повторного голосування тільки за Вірастюка або Шевченка буде сумнівною.

3. Призначення Верховною Радою повторних виборів

Такий варіант можливий, якщо ЦВК покладеться на рішення суду і звернеться до ВРУ про призначення повторних виборів. Парламент може ухвалити окремий закон, внести зміни до ЗУ “Про вибори народних депутатів” або ухвалити закон “Про особливості застосування Закону України “Про вибори народних депутатів”.

Додамо, за інформацією профільного комітету, в Раді навіть не розглядають варіант про проведення повторних виборів на 87 окрузі, “слуги” наполягають, що Вірастюк переміг.

Також зазначимо що вчора Василь Вірастюк заявив, що: ” Ми продовжуємо боротись за свою перемогу 💪 #87округ , адже правда на нашому боці

Рішення #ВерховногоСуду не є остаточним Це перша інстанція для справ про встановлення результатів виборів народних депутатів України. Апеляція, так апеляція! – Відмітив він.