Збройні сили України перебувають на першому місці серед збройних сил усіх країн-претендентів з виконання завдань, необхідних для вступу в НАТО. Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак на спеціальній сесії всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» в Києві.

«Я вам хочу з гордістю сказати, що ми, військові, сьогодні щодо виконання завдань для можливості вступу України в НАТО, напевно, перебуваємо на першому місці», – сказав Хомчак.

«Ба більше, спілкуючись із головнокомандувачами або начальниками Генеральних штабів країн-членів НАТО, я дійшов висновку, що дуже багато з того, що ми вже виконали із завдань до вступу до НАТО, ще далеко не всі країни виконали, які вже прийняті, особливо ті, яких приймали останнім часом, – вони ще й близько не виконали тих завдань, які виконали ми», – додав він.

Хомчак також наголосив, що ЗСУ на 100% готові до відсічі збройної агресії. «На сьогодні Збройні сили України, інші складові сектору безпеки та оборони готові до відсічі збройної агресії… Я з упевненістю скажу, що готові на 100%, а ось далі, коли розпочинається бій чи агресія, ти не можеш спрогнозувати сьогодні, сидячи за цим столом, як воно йтиме, це покаже лише бій», – сказав генерал-полковник.

“Одним із визначальних напрямів розвитку нашого війська є введення об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних силах України з дотриманням вимог демократичного цивільного контролю. В рамках першої стратегічної мети сплановано з’єднати й інтегрувати процеси організації всеосяжної оборони України й об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних силах”, – сказав Хомчак.

За його словами, друга мета передбачає укомплектовування Збройних сил професійним усебічно підготовленим і мотивованим персоналом, практичне впровадження способу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації, розвиток системи військової освіти і науки, охорони здоров’я і соціального захисту військовослужбовців, підвищення ролі сержантського та старшинського складу.

“Ми передбачаємо, що до 2025 року Збройні сили України будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80-90% і військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, 10-20%”, – зазначив Хомчак.

Головнокомандувач зазначив, що забезпечення ЗСУ, інших складових сил оборони сучасним озброєнням і військовою технікою реалізовуватиметься у рамках виконання третьої стратегічної мети.

“Збройні сили планується поступово оснащувати високотехнологічними зразками озброєння і військової техніки, які забезпечать реалізацію потенціалу стримування, захист військ, об’єктів, інформації та кіберпростору”, – пояснив він.