Історія про викрадення судді-утікача Миколи Чауса у Кишиневі направлена проти президентки Маї Санду та використовується російською пресою для нагнітання настроїв. Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Молдова Марко Шевченко.

«Якщо уважно слідкувати за повідомленнями проросійської преси, то історія з Чаусом направлена проти Санду. Іноді у мене складається враження, що ця історія виникла і розвивається тут в Молдові якраз саме тому, що почалася активна виборча кампанія. Якби не було історії із цим шановним паном – з’явилося б щось інше, що активно б використовувалося», – сказав Шевченко.

Посол України вважає, що завжди знаходяться певні сили, які намагаються підвищувати градус тривоги та використовувати ситуацію у передвиборчий період.

«Що стосується Чауса безпосередньо – я не маю власного коментаря. Але іноді з високо піднятими бровами читав те, що писалося у молдовській пресі. Посадовці України та Молдови обговорювали між собою це питання. Завдання дипломатичного відомства полягає у тому, щоб жодна третя країна, і в першу чергу Російська Федерація, не намагалася використати цю історію для псування відносини між Україною та Молдовою. І це, зокрема, моє завдання тут», – сказав Шевченко.

Шевченко заявив, що останнього разу тема навколо судді Чауса піднімалася 17 квітня, коли виконуючий обов’язки міністра закордонних справ Молдови Ауреліу Чокой відвідав Київ з нагоди тристоронньої зустрічі керівників МЗС Молдови, України та Грузії.

Зазначимо, що підозрюваний українськими правоохоронними органами у хабарництві суддя Микола Чаус знятий із розшуку Інтерполу.

“30 квітня 2021 року Чауса було видалено з бази Інтерполу як розшукувану особу”, – сказав співрозмовник агентства. За його словами, підставою для зняття з міжнародного розшуку стали “порушення, допущені українською стороною”.

“У мотивації значиться формулювання “недотримання українською стороною правил обробки даних”, – додало джерело.

Водночас у відповідь на офіційний запит агентства до Національного антикорупційного бюро правоохоронці повідомили, що зняття Чауса з розшуку не впливає на процедуру його екстрадиції.

“Наразі процедура екстрадиції колишнього судді в Республіці Молдова триває і жодним чином не залежить від факту перебування підозрюваного в міжнародному розшуку”, – йдеться у відповіді НАБУ.