Український уряд не прагнути наростити озброєння до того рівня, щоб повернути ядерний статус. Про це заявив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

За словами першого українського президента, зовнішньополітичний курс націлений на інше: єдність Європи.

«Позиції про відновлення ядерного статусу не існує», – заявив Кравчук.

Окрім того, голова Української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що після початку відведення російських військ Україна буде у більшій безпеці, ніж до того, але застерігає, що Росії «ніколи не можна довіряти».

Таку думку Кравчук висловив у ефірі «4 каналу».

«Я маю великий досвід спілкування з Росією, з російськими керівниками… і можу вам сказати наступне: ніколи не можна довіряти Росії. Росію потрібно слухати, аналізувати і знати, що вона не є країною, яка дотримується норм міжнародного права», – сказав Кравчук.

Він зазначив, що «Росія робить вигляд, а для нас і це важливо», що її війська виконали свої завдання і продемонстрували готовність захистити Росію.

«Від кого вона захищається, я не знаю, але нехай вона думає так, як хоче. Нам головне знати, що сьогодні Росія прийняла рішення відвести свої війська, і це добрий знак до того, що ескалація поступово знижується і що Україна сьогодні стає у більшій безпеці, ніж вона була вчора», – вважає голова Української делегації в ТКГ.

Також Кравчук розповів, що розрив дипломатичних відносин України з РФ може відбутися у випадку, якщо Росія відмовиться від переговорів у «нормандському» і «мінському» форматах щодо врегулювання на Сході.

Він пояснив, що зараз питання про розрив дипломатичних відносин не є першочерговою проблемою, бо у переговорах «нормандського формату» беруть участь багато країн.

«Коли Росія, уявіть собі, завтра відмовляється брати участь в «нормандському» і «мінському форматі», просто відмовляється, скаже: ми не хочемо, ми виходимо з тих форматів. От тоді негайно постає питання про необхідність розриву дипломатичних відносин. Негайно, на другий день», – сказав Кравчук, додавши, що поки ж треба використати усі можливості і шляхи, аби припинити війну на Донбасі і зробити кроки з метою повернення до складу України окупованого Росією Криму.