Попри заяви Росії про відведення військ від кордонів з Україною, загроза нових провокацій залишається. Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками засідання міністрів закордонних справ Центральноєвропейської п’ятірки, передає кореспондент УНН.

“Ми присвятили окрему увагу російському воєнному нарощуванню біля українського кордону, і ескалацію безпекової ситуації у тимчасово окупованих територіях України. Я подякував всім країнам “Центральноєвропейської п’ятірки” за сильну підтримку територіальної цілісності та суверенітету моєї країни у міжнародно визнаних кордонах”, – сказав міністр.

“Я проінформував міністрів, що, попри оголошення Росії про відведення її військ від кордонів з Україною, загроза нової військової провокації залишається навислою, і дуже велика кількість російських військових і військової техніки залишається поблизу кордону з Україною і на окупованих територіях”, – повідомив Кулеба.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснює робочий візит до Словацької Республіки, де на запрошення міністра закордонних та європейських справ Словаччини Івана Корчока вперше взяв участь в засіданні глав дипломатії Центральноєвропейської п’ятірки: Австрії, Словаччини, Словенії, Угорщини та Чехії.

Кулеба мав обговорити з колегами безпекову ситуацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту та поблизу українського кордону, зміцнення безпеки в Східній та Центральній Європі, інтеграцію України до ЄС і НАТО.

В свою чергу, військові дипломати посольства Сполучених Штатів в Україні відвідали зону проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на Донбасі. Їхній триденний візит завершився 13 травня, повідомили у пресцентрі штабу ООС.

Зазначають, що до складу делегації увійшли новопризначений аташе Сухопутних військ полковник Брендон Преслі, аташе Сухопутних військ полковник Пол Шмідт і помічник аташе Сухопутних військ капітан Джеймс Тіппетс.

“Представники США відвідали підрозділи Збройних сил України, які безпосередньо виконують завдання на лінії зіткнення із противником, оцінили ситуацію на фронті й переконалися у присутності російських військ на сході України”, – ідеться в повідомленні.