Кабінет Міністрів України розширив перелік адміністративних послуг виконавчої влади, які надаватиме ЦНАП. Відповідне розпорядження підтримали 17 лютого 2021 року. Про це повідомив прем’єр – міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, у Центр надання адміністративних послуг відтепер можна буде звертатися щодо призначення пільг на оплату комунальних послуг. Також українці зможуть там вирішувати питання щодо перерахунку пенсій, призначення соціальної допомоги особі, яка не працює, та надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, такі нововведення зроблять роботу ЦНАПів зручнішими для українців.

«Це продовження нашої політики – “державні послуги мають бути зручними для громадян, а не для чиновників”, – наголосив Денис Шмигаль.

Варто зазначити, ЦНАПи – це державні установи, які надають різноманітні адміністративні послуги. Закон про створення таких центрів при міських радах прийняли у 2012 році. Кожен громадянин може отримати там необхідну інформацію щодо надання певної послуги, здати необхідний для цього пакет документів тощо.

Також Кабінет Міністрів 17 лютого схвалив законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності”. Він передбачає вдосконалення процедури Всеукраїнського перепису населення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив Олег Немчінов.

“Акт спрямований на удосконалення правових і організаційних основ проведення Всеукраїнського перепису населення”, – підкреслив Немчінов.

Міністр Кабміну пояснив, що законопроєкт містить низку важливих положень. Зокрема, в ньому встановлюється термін проведення перепису – не рідше, ніж раз на 10 років.

Крім цього, перепис повинні проводити з використанням інформації, що міститься в національних інформаційних ресурсах, з дотриманням вимог законодавства України у сфері захисту інформації та персональних даних.

Підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.