Верховна Рада України своєю постановою засудила дії активістів, які пошкодили будівлю Офісу президента 20 березня, під час протесту на підтримку Сергія Стерненка на вулиці Банковій у Києві.

На позачерговому засіданні парламенту у вівторок, 30 березня, постанову Про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України підтримали 237 депутатів.

Слуга народу — 214 за, один не голосував;

За майбутнє – дев’ять за, шість не голосували;

Довіра — дев’ять за, п’ять не голосували;

позафракційні – п’ять за, один проти, чотири не голосували

Автори документа — фракція Слуга народу майже в повному складі – у пояснювальній записці вказали на «принципову позицію Верховної Ради України щодо неприпустимості насильства та наруги над державними символами».

Окрім того, цією постановою Верховна Рада доручила:

Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України та Державному бюро розслідувань:

забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування та надати юридичну оцінку подій 20 березня біля Офісу президента;

вивчити обставини, що супроводжували ці події, на предмет організації та/або участі у реалізації зазначених подій будь-яких політичних партій України та/або пов’язаних з ними осіб;

визначити ступінь вини учасників, організаторів та замовників події у завданні матеріальної шкоди державному майну України та забезпечити притягнення винних осіб до відповідальності у відповідності до законодавства України;

щотижнево надавати комітету ВР з питань правоохоронної діяльності актуальну інформацію щодо ходу розслідування подій.

Державному управлінню справами:

протягом триденного строку подати до парламенту інформацію щодо розміру шкоди, завданої будівлі ОП;

«після встановлення осіб учасників подій», вжити заходів, спрямованих на відшкодування завданої майнової шкоди.

В свою чергу, голова Служби безпеки Іван Баканов розповів, що замовниками так званих “тарифних майданів” у січні були куратори з Росії. Про це він повідомив під час виступу в парламенті.

“Ми маємо достатньо інформації, щоб стверджувати та доводити, що спецслужби РФ в постійному режимі моніторять суспільно-політичну ситуацію в Україні, протестні рухи та акції. Наголошую, я жодним чином не стверджую, що за цією акцією (на підтримку Стерненка) був розвідорган РФ, але я чітко стверджую, що Росія намагається будь-яким медійним голодом, щоб використати цю ситуацію на свою користь. При цьому, як правило, патріоти й небайдужі громадяни можуть навіть не догадуватися, що їхні активні дії використовуються в інформаційній війні спецслужбами. Пригадайте так звані “тарифні майдани” у січні цього року. Їхніми замовниками були куратори з Росії”.