Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді та обговорив з народними депутатами необхідність перезавантаження Конституційного Суду.
Під час засідання Глава держави закликав фракцію підтримати дострокове припинення повноважень чинного складу КС.
За словами Президента, якщо не відновити довіру суспільства до Конституційного Суду, країна втратить можливість отримати будь-яку міжнародну фінансову допомогу. Крім того, під загрозою опинилися безвізовий режим України з Європейським Союзом, а також підтримка з боку ЄС, НАТО, Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних партнерів.
Володимир Зеленський наголосив, що неможливо відновити дію антикорупційного законодавства без ухвалення рішення про звільнення суддів Конституційного Суду.
«Будь-яке нове рішення парламенту, яке спробує відновити таку кримінальну відповідальність, буде апріорі непрацюючим. Його навіть не треба буде заново оскаржувати в Конституційному Суді», – сказав Президент.
Глава держави зауважив, що в такому разі будь-яке кримінальне звинувачення за порушення при декларуванні навіть після ухвалення нового закону щодо цього буде абсурдним і не матиме сили.
«Якщо ви проголосуєте за це рішення, ви голосуватимете для народу. В іншому разі ви захищаєте суддів Конституційного Суду», – наголосив Володимир Зеленський.
Також Президент закликав народних депутатів з фракції «Слуга Народу» бути відповідальними під час голосування за проект державного бюджету на 2021 рік. Володимир Зеленський зазначив, що держбюджет має бути ухвалений вчасно.
Глава держави зауважив, що нардепи з фракції «Слуга Народу» мають нагадати українцям, що вони є сучасними політиками нового типу.
Самі ж нардепи, не всі підтримали президентський законопроект, як пишуть джерела – голосів поки не має.
У свою чергу, телеграм канал РЕЗИДЕНТ пише:
Наше джерело в ОП повідомило, що Президент чекає особистої зустрічі з Главою ВР, на ній Володимир Зеленський попросить Разумкова відкликати свій законопроект.
Також РЕЗИДЕНТ повідомляє:
Наше джерело в ОП повідомило, що виступ Зеленського в ефірі політичного ток-шоу буде носити ультимативний характер для всіх груп впливу всередині команди Президента. Головний посил: tertium non datur, тобто «третього не дано» або ви підтримуєте мене або ви мої/державні вороги.
І поки президент намагається переконати депутатів, журналісти рвуть на частити голову Конституційного суду, так, стало відомо, що:
На матір голови Конституційного суду України Олександра Тупицького оформили квартиру, що нині може коштувати близько 20 мільйонів гривень, його ж теща володіє заміським маєтком за майже 5 мільйонів. Про це йдеться в розслідуванні телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
80-річна Галина Тупицька, що зареєстрована в Черкаській області і найімовірніше є матір’ю очільника КС, з 2013 року значиться власницею чотирьохкімнатної квартири у житловому комплексі “Новопечерські липки”. Її площа – 216.5 квадратних метрів, а орієнтовна вартість – близько 700 тисяч доларів або ж 20 мільйонів гривень. В електронній декларації самого Тупицького ця нерухомість вказане як місце “періодичного перебування”. Цікаво, що навіть зважаючи на високу офіційну зарплатню суддів і голови КС, Тупицькому для купівлі такої квартири довелося б працювати чотири роки, не витрачаючи.
Дорога нерухомість є і у тещі очільника Конституційного суду Лариси Колпаченко. Так, у 2018 році жінка стала власницею кількох земельних ділянок і маєтку на понад 200 квадратних метрів у Василькові. Орієнтовна вартість такої нерухомості нині становить близько 5 мільйонів гривень.
Цікаво, що у 2019-му власником земельної ділянки поруч став і сам Тупицький. Нині земля тещі і очільника КС – по суті одна територія з маєтком, дитячим майданчиком, штучним озером. Але попри це в декларації судді ця нерухомість не відображена.
Разом з цим Олександр Тупицький у електронній декларації також вказує, що орендує будинок на території “Будинку відпочинку “Конча-Заспа” – це територія закритих державних дач, куди нещодавно переїхав президент Володимир Зеленський. Адресою ж реєстрації Тупицького вказано маєток у котеджному містечку “Коник” на Жуковому острові в Києві. Власником вказана стороння особа. Будинок такої площі тут може коштувати понад мільйон доларів або ж близько 30 мільйонів гривень.