Серія дипломатичних візитів високого рівня в Україну триває. Реджеп Таїп Ердоган 3 лютого прилетів до України з офіційним візитом. У Києві президента Туреччини зустрів Володимир Зеленський.
Глави держав вийшли на ґанок Маріїнського палацу, де пролунали гімни обох країн. Після цього політики оглянули стрій почесної варти та привіталися з делегаціями.
Реджеп Ердоган як і під час свого минулого візиту до Києва звернувся до українських військових традиційним привітанням “Слава Україні!”. У відповідь пролунало “Героям Слава!”
Далі президенти пішли на перемовини у палац.
«Голови держав поспілкуються у форматі віч-на-віч. Після цього під головуванням Володимира Зеленського і Реджепа Тайїпа Ердогана відбудеться десяте засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою», – йдеться в повідомленні пресслужби українського голови держави.
У межах офіційного візиту заплановане підписання низки двосторонніх документів. Президенти України й Туреччини також зустрінуться з представниками ЗМІ. Спілкування із ЗМІ орієнтовно очікується о 15.25.
“Ми перебуваємо в Києві на запрошення президента України Володимира Зеленського для участі у 10-му засіданні Стратегічної ради високого рівня. Я сподіваюся, що зустрічі приведуть до сприятливих результатів і для країн, і для регіону”, – написав Ердоган у своєму Twitter у четвер.
Він зазначив, що за останні роки Туреччина досягла значних успіхів у відносинах із Україною у сфері торгівлі, інвестицій, туризму та оборонної промисловості.
“Ми прагнемо досягти нашої цілі щодо обсягу торгівлі в 10 мільярдів доларів. Ми скоро досягнемо цієї цілі завдяки Угоді про вільну торгівлю, яку ми укладемо”, – наголосив президент Туреччини.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна та Туреччина 3 лютого підпишуть 12 міждержавних угод, які виведуть на новий рівень співпрацю двох країн як в питаннях економіки, так і сфері високих технологій.
Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.
«Стосовно співпраці з міжнародною спільнотою маємо на порядку денному дійсно історичне рішення. Мова йде про угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Ми інтенсифікували перемовини з нашими турецькими партнерами, аби угода відповідала інтересам українського бізнесу, створювала можливості для нашого експорту, потенціал для модернізації українських підприємств. Крім того, уряд затвердить ще 4 угоди з Туреччиною про співпрацю в різних галузях. По-перше, мова йде про рамкову угоду щодо співробітництва в сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузі, також затвердимо угоду про співробітництво в сфері молодіжної політики та зміни до угоди які стосуються посилення співробітництва правоохоронних органів наших країн. Ну, і сама угода про ЗВТ. Таким чином 4 угоди, які ми затвердимо сьогодні. Загалом завтра планується підписати 12 міжурядових міждержавних угод між Туреччиною та Україною», – наголосив Шмигаль.
Також, за його словами, Туреччина уважно стежить “за викликами, з якими стикається Україна, та напруженістю в регіоні”. Так, він закликав усі сторони до діалогу для підтримки миру у регіоні.
“Зрозуміло, що конфлікт має бути врегульований мирним шляхом і відповідно до міжнародного права. Туреччина готова зробити свій внесок у підтримку миру та безпеки у своєму регіоні”, – наголосив він.
Нагадаємо, минулого місяця Ердоган застеріг Москву від нового вторгнення в Україну і заявив, що не вважає «реалістичним варіантом» нове вторгнення Росії в Україну.
За його словами, Україна є «сильною країною». «Я не бачу вторгнення Росії в Україну як реалістичний варіант, тому що це не звичайна країна», – наголосив Ердоган.
За словами президента Туреччини, Росія, перш ніж ухвалити рішення має проаналізувати ситуацію «в усьому світі і свою власну». Він додав, що регіон більше не може миритися з війною і що такий крок «не буде правильним».