«Така зустріч – безглузда, непотрібна, і що вона не призведе до мінімізації напруження» – дипломат

Після нещодавніх офіційних відвідин Києва державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкенем заявлені перед тим особисті перемовини президентів України й РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна не відбудуться.

Про це український політик, дипломат і державний діяч Роман Безсмертний сказав в програмі «Студія Захід» з Антоном Борковським, – повідомляє Еспресо.

За його словами, очільник американської дипломатії для того й зустрічався один-на-один із Зеленським, аби переконати його, зокрема, і в недоцільності такого кроку.

«Якби не оця не зовсім розумна ідея зустрічі із Путіним, яка прозвучала з вуст Зеленського, то, я думаю, що візиту держсекретаря Блінкена не було б», – наголосив політик.

З точки зору Безсмертного, саме недоцільність «дивитися в очі» Путіну керівник Державного департаменту США й пояснював главі Української держави.

«Про те, що така зустріч – безглузда, непотрібна, і що вона не призведе до мінімізації напруження, а навпаки загострить ситуацію», – зазначив Роман Безсмертний.

«Цей візит (візит Блінкена) насправді зупинить будь-яку підготовку і навіть розмову про подібну зустріч. Хоча, оці плутані відповіді президента (на брифінгу – ред.) й небажання назвати Росію окупантом, агресором, ворогом, свідчать про те, що у нього є колосальне бажання «подивитися в очі» Путіну», – підсумував Безсмертний.

Зазначимо, що Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає результативним свій візит до України. Про це він повідомив у Twitter.

“Продуктивно провів час у Києві з президентом Володимиром Зеленським і всіма, з ким я зустрічався”.

За його словами, Сполучені Штати сповнені рішучості протистояти російській агресії та підтримувати реформи, необхідні для забезпечення суверенного, демократичного та процвітаючого майбутнього України.

Також Блінкен зазначив, що був радий зустрітися із “сміливими українцями”, які щодня працюють задля подолання корупції та сприяння судовій реформі в Україні.

“Вони ведуть свою країну до світлого майбутнього, за яке боролися українці під час Революції Гідності”, – додав держсекретар.