Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук відповів на закиди віцеспікера Держдуми щодо святкування Дня нашої незалежності, де назвав Київ російським містом та пообіцяв незабаром захопити його. Український політик порадив зайнятися своєю країною, її майбутнім і дати можливість російським містам і своїм громадянам гідно жити.

Про це повідомили в пресслужбі партії “Слуга народу”.

По-перше, звернув увагу Руслан Стефанчук, Київ як місто був заснований 482 року. І саме із цією датою у своєму Указі “Про День Української Державності” Президент України Володимир Зеленський пов’язує початок виникнення української державності.

“Тому за допомогою нескладних математичних вирахувань пан віцеспікер може зрозуміти, що сьогодні Україні як державі щонайменше 1539 років. Це робить нас однією із найстарших держав на Європейському континенті”, – зазанчив перший віцеспікер.

Він нагадав про державотворчі події України, як то 852 рік – писемна згадка про Київську княжу державу в “Повісті минулих літ” чи то 979 рік – початок правління Київського князя Володимира Великого, який спромігся розбудувати Київську Русь та зробити з неї одну з найпотужніших країн Європи, чи то 1648 рік – заснування Української козацької держави “Військо Запорозьке”, або 1710 рік – Конституція Пилипа Орлика.

“І лишень у 1721 році на територіальній мапі світу з’явилася назва держави Росія, яку Петро I нахабно сплагіатив (ба краще сказати в традиціях російських правителів – “анексував”) у нашої Київської Руси. Тому український Київ радше є руським містом, оскільки є одвічною столицею Київської Руси – України, але ніяк не “русским городом”. Як і Україна в цілому є єдиним та правонаступним спадкоємцем Київської Руси, а не “молодшим братом” Росії, як ви всі любите себе цим тішити”, – зауважив український віцеспікер.

По-друге, наголосив Руслан Стефанчук, перед тим як намагатися плекати вологі мрії щодо захоплення Києва, просив би спочатку захопити Саранськ, Тамбов, Саратов, Бєлгород, Перм, Іваново, Брянськ, Ростов-на-Дону, Вороніж, Челябінськ та інші міста сучасної Росії, що визнані офіційно найзанедбанішими та бідними.

“Дайте шанс мешканцям цих міст на виживання, адже, відповідно до Женевської конвенції 1949 року, окупант повинен принаймні годувати, лікувати та доглядати окуповане населення. Дайте можливість своїм російським містам і своїм громадянам гідно жити”, – сказав він.

Наостанок Руслан Стефанчук попросив російського віцеспікера зайнятися своєю країною, своїм народом, своїм майбутнім.

До слова, президент Володимир Зеленський вважає, що Кримська платформа може бути майданчиком для деокупації не лише Криму, але й інших територій.

Про це Зеленський заявив на брифінгу за підсумками спільної зустрічі з президентами Молдови, Польщі та Румунії

“Я говорив, що Кримська платформа може стати майданчиком пошуку шляхів деокупації й інших територій та розв’язання інших регіональних конфліктів.

Лише об’єднавши зусилля наші держави стають сильнішими і можуть швидко досягти бажаного результату”, – сказав президент України.

Зокрема, за його словами, варто об’єднатися задля європейської і євроатлантичної інтеграції.

Так, 19 липня Україна, Молдова та Грузія започаткували проєкт асоційованого тріо щодо членства в ЄС.

Наступним кроком він назвав визнання країн-ЄС перспектив країн асоційованого тріо (Україна-Молдова-Грузія).

Крім того, Україна запропонувала посилити взаємодію військово-морських сил причорноморських держав і запропонувала Румунії і Молдові долучитися до цієї ініціативи.

Зеленський додав, що Україна виступає за посилення і постійну присутність у Чорному морі сил та засобів НАТО.