Єрмак та ОП коментують учорашні переговори між Зеленським та Байденом. Пише телеграм-канал Вертикаль. Далі в оригіналі.

Єрмак, наприклад, зазначив, що частота контактів між Білим Домом і Банковою прямо вказує на рівень безпрецендентної підтримки від США, яку отримує Україна. Зокрема, США прямо підтримують територіальну цілісність та суверенітет.

Наші джерела на Банковій дали розгорнуту розкладку, яка доповнить картину з телефонних переговорів між Зеленським і Байденом.

Підготовка до цієї розмови біля Білого Дому зайняла більше часу, ніж це планувалося, тим більше для Байдена це були перші у 2022 році міжнародні переговори. Це головна причина, чому дзвінок Байдена Зеленському був призначений лише на третій день після переговорів Білого Дому та Путіна.

Але тут варто зазначити – розмова Зеленського та Байдена тривала понад 1,5 години, і це вже прямо вказує, що результати цих переговорів були фундаментальними.

Зокрема, Байден схоже натякнув, що Білий Дім, скажімо так, не заважатиме державі Україні у її законних діях щодо втікача Порошенка та наших олігархів, які намагаються «качати» ситуацію всередині України на користь Кремля. Жодного слова про «переслідування опозиції» немає в комюніке, хоча Порошенко це хитає стабільно.

Байден також відзначив креативність зусиль України щодо просування мирного процесу на Сході України. Адже те, що РФ відмовилася підтримувати «режим припинення вогню» створює проблеми лише самому Кремлю.

Про те, як саме США приєднаються до мирного процесу щодо Донбасу, стане відомо найближчим часом. І тут Байден також наголосив на зусиллях Банкової щодо залучення Білого Дому у мирний процес: мовляв, якщо Кремль вважає, що він на території України воює зі США – ну що ж, нехай Кремль тепер прямо «відгрібає» від США.

Зеленський та Байден не просто обговорювали судову реформу. За даними наших джерел, незабаром наша судова мафія отримає ще один неприємний сюрприз від Білого Дому, санкції проти Тупицького здадуться ще м’якими.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський провів третю за останній час телефонну розмову з Президентом США Джозефом Байденом, яка тривала понад півтори години.

В Офісі президента зазначили, що ключова тема переговорів – ситуація на сході та на кордонах нашої держави. Володимир Зеленський привітав активну роль США у її врегулюванні, відзначивши важливість запланованих на січень 2022 року міжнародно-правових заходів.

«Високо ціную підтримку Сполученими Штатами нашої пропозиції провести найближчими днями засідання Комісії Україна – НАТО», – заявив Глава Української держави.

Він висловив подяку за підтримку Президентом США принципу «нічого про Україну без України», а також за готовність американської сторони вжити рішучих заходів у разі здійснення Росією агресії проти нашої держави.

Сторони обговорили кроки, які робить Україна в межах Мінського та Нормандського форматів, і наголосили на важливості подальших дипломатичних зусиль.

«Сьогодні йдеться про майбутнє не лише України, а і європейської безпеки та світового порядку, заснованого на правилах та демократичних цінностях», – зауважив Володимир Зеленський.

Лідери двох держав також обговорили економічні й енергетичні безпекові виклики. Президент України поінформував Джозефа Байдена про поступ економічних реформ у нашій країні та заходи, яких вживають з метою зміцнення стабільності та деолігархізації.

Під час розмови вкотре було підтверджено незмінну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету й територіальної цілісності України та її євроінтеграційних прагнень.