f3d3cc21e237364d69ba80ab76f7125a1434424773

В Деснянському районному суді міста Київ пізнього вечора з 15 на 16 червня відбулися масові заворушення. Під будівлею суду зібралися журналісти, нардепи та активісти, щоб надати першу допомогу підозрюваним, які в знак протесту проти несправедливого суду перерізали собі вени.

Проте правоохоронці не пускали ні швидку допомогу, ну активістів до людини, яка помирала, а суддя спокійно зачитував вирок. Пізніше підтягнулися люди в балаклавах і спалахнула бійка між ними та активістами.

Причиною протистояння став суд на підозрюваними, які в знак протесту перерізали собі вени і стікали кров’ю прямо в залі суду. До активістів поступила інформація, що медиків на пускають до підозрюваних для надання їм невідкладної допомоги. Тоді активісти вирушили самі до зали суду, щоб переконатися в цьому.

«Як потім з"ясувалось. Людей безпідставно судять вже 4 роки. Немає ні доказів ні свідків. ЖОДНИХ! Під час оголошення вироку, підсудні порізали собі вени, що добре видно на фото. Так от. Вся зала суду залита кров"ю. Людина помирає. До неї не впускають швидку. А суддя собі спокійно зачитує свою ухвалу», – розповів активіст Богдан Тицький.

Активістів біля входу в залу суду зупинив «кордон з міліціонерів», які відмовилися представитись та впустити активістів всередину.

«А потім вони на нас накинулись. Били нещадно. Ця гопота в погонах вкрала в мене телефон і ключі від дому. Коли нас затримали і затягнули в середину суду – продовжували бити. 3атримали, зокрема, пораненого ветерана АТО Михайла Стрижку, що прийшов туди на милицях…», – розповідалє далі Тицький.