1

Генпрокуратура погрожувала підозрюваному у справі "діамантових прокурорів" Володимиру Шапакіну, щоб він не йшов на контакт зі слідством.

Про це в ефірі Громадського заявив звільнений заступник начальника відділу процесуального керівництва ГПУ Віталій Опанасенко, передає Корупція Інфо

Вже була готова угода про співпрацю зі слідством. Декілька разів його заводили до приміщення Генеральної прокуратури, але не до нас. Коли він там був – були чіткі погрози його життю. Я думаю, що це все пояснює,
— заявив Опанасенко.

Колишній прокурор зазначив, що тиск на Шапакіна здійснювався з боку високопосадовців ГПУ, однак відмовився називати конкретні прізвища.

Опанасенко також заявив, що ГПУ почала тиснути безпосередньо на слідчих у цій справі на наступний день після обшуку в квартирах "діамантових прокурорів".

Нагадаємо, 6 липня, у Києві було затримано першого заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. У чиновників знайшли в цілому близько 500 тисяч доларів США, а також коштовності та цінні папери.

Справу "діамантових прокурорів" доручили вести прокурору Одеської області Давиду Сакварелідзе. Він називав Віктора Шокіна адвокатом Корнійця й Шапакіна. Адже слідчих і прокурорів, які її вели, почали звільняти з відомства.