Сьогодні, 13 березня, вранці в Іраку в районі консульства США, аеропорту та телестанції «Курдистан 24» у місці Салах-ед-Дін в Ербілі впало 12 балістичних ракет. Повідомляється, що ракети запускали з Ірану, поки немає інформації про загиблих та постраждалих. Про це пише The Jerusalem Post з посиланням на місцеві іракські ЗМІ.

Омед Хошнав, губернатор Ербіл, оголосив, що в цьому районі впало кілька ракет та зауважив, що поки невідомо, чи ціллю враження було консульство США чи міський аеропорт. За даними Іракського інформаційного агентсва (INA), під час цієї атаки містяни чули близько п’ять вибухів.

Представник Держдепартаменту США сказав, що це «обурливий напад», та заспокоїв суспільство, що ніхто з американців не постраждав, а самим урядовим об’єктам Сполучених Штатів Америки в столиці Курдистану не було завдано жодної шкоди.

Збройні сили Америки, що розміщені на території міжнародного аеропорту Ербіля, й раніше піддавались ракетним обстрілам та атакам безпілотників з боку озброєних груп, котрі підтримують Іран. Але військові зауважують, що таких нападів не було вже кілька місяців.

Поки курдські посадовці не уточнюють, куди саме потрапили ракети, та на відео з місця події, які вже встигли оприлюднити у соціальних мережах, видно кілька потужних вибухів. Один із журналістів телеканалу «Курдистан 24» повідомив, що через обстріли тепер пошкоджено офіси й студію телекомпанії в Ербілі.

Американські та іракські офіційні особи стверджують, що відколи іраксько-американська коаліція розгромила ІДІЛ у 2017 році, угруповання, котрі підтримують Іран, регулярно атакують американські військові та дипломатичні об’єкти в Іраку.

Наразі Іранські ЗМІ запевняють, що ціллю ракетних обстрілів були «об’єкти Моссаду» – національної розвідувальної служби Ізраїлю. Це, мовляв, помста за двох іранських офіцерів «Корпусу вартових ісламської революції», котрі загинули внаслідок ймовірного ізраїльського авіаудару в Сирії, що трапився минулого тижня.

Андрій Цаплієнко, український військовий журналіст, повідомив, що в іранських телеграм-каналах зараз публікують дописи та коментарі з натяками на те, що цей напад було здійснено на підтримку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Z and V you are not alone» («Z та V, ви не самотні») – зазначається в телеграм-каналі Sabereen News.

Це антиамериканський дезінформаційний ресурс, розрахований на іракську аудиторію, який, імовірно, фінансує Росія. Нагадаємо, Z та V – символи війни російських загарбників проти України.

Також Цаплієнко зазначив, що однією з причин загострення в цьому регіоні може бути бажання Росії розпочати там конфлікт з метою позбавлення змоги постачання якісної та дешевої альтернативи російській нафті Іракським Курдистаном.

Як відомо, США, Великобританія та деякі країни ЄС поступово відмовляються від паливного забезпечення країни-агресора.