Івано-Франківська громадська організація "Молодіжна ініціатива" оприлюднила перші результати свого дослідження з приводу дотримання учасниками виборчих перегонів законодавства України, а також дотримання Закону України "Про очищення влади".

В рамках дослідження активісти підготували та надіслали запити до кандидатів про надання біографій та програм а також проаналізували публічні виступи кандидатів та публікації у пресі.

Після опрацювання частини наданої інформації, зокрема, встановлено, що кандидат у народні депутати України, який балотується по 84 виборчому округу Михайло Довбенко у 80-х роках працював першим секретарем Івано-Франківського обкому комсомолу. А у 1989-91 роках він перебував на посаді завідувача відділу Івано-Франківського обкому КПРС. 

Проте у публічних виступах Михайло Довбенко замовчує або заперечує ці факти із своєї біографії.

Учасники проекту навели також цитати із періодики радянського часу, де Михайло Довбенко чітко формулює своє ставлення до релігії та українських традицій: «Більшої уваги вимагає питання вдосконалення атеїстичної роботи … Комітет комсомолу області вимагає наступальності у боротьбі з релігією. Кожен факт примиренського ставлення до участі у релігійних обрядах, повинен викликати у комітетах комсомолу не просто стурбованість, а активну протидію». (Михайло Довбенко, Доповідь на ХХІІ обласній конференції комсомолу. Газета «Комсомольський прапор» №5-6 від 14 січня 1985 року).

Читайте: Міністерство юстиції затвердило положення про єдиний реєстр люстрованих чиновників

Як зазначали на презентації результатів дослідження, не може бути люстрації без люстрації. Не можна замовчувати фактів участі в окупаційній радянській владі лише через те, що політик хоче пройти до влади від провладної партії. Так ми ніколи не очистимось від поганої спадщини минулого. Тим більше, що, за словами аналітиків, партійний функціонер такого високого рівня, очевидно, мав співпрацювати із КГБ СРСР.

 

Джерело: ZIK