В Ізмаїлі Одеської області, де кілька днів тому стався спалах кишкової інфекції, розпочата підготовка до дезінфекції водопровідних мереж, повідомив мер міста Андрій Абрамченко.

"В місті Ізмаїлі розпочата підготовка до дезінфекції мереж з застосуванням діоксиду хлору в зв'язку з тим, що виявлені рото- і норовіруси стійкі до хлорування в будь-яких дозах", – написав Абрамченко на своїй сторінці в Facebook.

За словами мера, на час проведення дезінфекції та промивання мереж городяни будуть отримувати воду з бочок.

"Про початок дезінфекції та правила поведінки при проведенні дезінфекції та промивання мереж ізмаїльчани обов'язково будуть попереджені", – додав чиновник.

Також Абрамченко розповів, що мешканці міста скаржаться на воду темного кольору. "Вчора ми збільшили тиск води у зв'язку з різким збільшенням (вдвічі) споживання, що призвело до того, що піднявся так званий біологічний мул. Вода з мережі міськводопровода придатна до вживання – після її кип'ятіння при дотриманні санітарно-гігієнічних норм", – запевнив він.

Нагадаємо, протягом 16-22 червня в Ізмаїльську районну лікарню з попереднім діагнозом – гострий гастроентероколіт звернулося 583 особи (з них 331 дитина).