Alkohol

У Міністерстві оборони України розробили спеціальну методичку з порадами для боротьби з даним явищем.

Текст методички оборонне відомство оприлюднило на офіційній сторінці в Facebook, передає Корупція.Інфо

"Зловживання спиртними напоями є причиною значного числа подій, злочинів, випадків травматизму, виведення з ладу озброєння і військової техніки, грубих порушень військової дисципліни. Пристрасть до алкоголю, як правило, тягне за собою вкрай негативні наслідки не тільки для самих військовослужбовців, але і їх сімей, товаришів по службі, веде до погіршення морально-психологічного клімату у військових колективах. Тому профілактика та викорінення цього негативного явища є вкрай важливим і актуальним завданням Збройних Сил України, особливо в умовах ведення бойових дій", – йдеться в тексті методички.

Зазначається, що виконання обов'язків по службі в стані алкогольного сп'яніння є грубим дисциплінарним проступком і реагування на такі факти має бути негайним, суворим і принциповим.

Читайте також: В Міноборони розповіли, скільки військові отримують за участь у боях

"Як в офіцерському середовищі, так і серед інших категорій військовослужбовців завжди є особи, які виступають організаторами п'яних застіль. Вони намагаються втягнути в пияцтво якомога більшу кількість своїх друзів і знайомих, вишукуючи для цієї мети надумані приводи. Виявивши таких організаторів командир і офіцер по роботі з особовим складом отримують можливість проводити індивідуально – виховну роботу безпосередньо з носіями алкогольних традицій, не розпорошуючись на решті особового складу. Для даної роботи доцільно залучати найбільш досвідчених та шанованих військовослужбовців військової частини, підрозділу (актив)", – також сказано в документі.В методичці також описані основні причини зловживання алкоголем військовими та шляхи профілактики даного явища.


Читайте також: Міноборони почало виплачувати винагороди за знищену російську техніку