Заступник глави Міністерства охорони здоров'я України Павло Ковтонюк повідомив, що при наявності у хворого хронічного захворювання необхідно звертатися до лікаря, а не викликати швидку допомогу.

«Такі скарги про виклик" швидкої "були завжди. Ні року не було, щоб люди на це не скаржилися. В Україні є проблеми з викликами "швидкої". Вони полягають в тому, що якщо не потрібно, її викликають, а коли потрібно, вона іноді не приїжджає, або не встигає приїхати », – заявив Павло Ковтонюк.

За його словами, бригади швидкої допомоги не приїжджають на виклики саме через те, що до цього їх викликали без крайньої необхідності.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також він нагадав, що пацієнти повинні самі радитися зі своїми сімейними лікарями щодо хронічних захворювань, а також консультуватися, що робити в разі їх загострення.

Заступник міністра зазначив, що перед тим, як викликати «швидку» треба подумати, чи дійсно вона необхідна, або людина може впоратися з поганим самопочуттям сам.

Як стверджує Павло Ковтонюк, якщо проблема може бути вирішена за допомогою дзвінка сімейного лікаря, то «швидку» викликати не потрібно.

«Треба думати про те, що якщо« швидка »їде до вас, то вона не їде десь на ДТП, в якому людина може бути в ситуації, що загрожує життю і здоров'ю», – заявив заступник глави МОЗ.