У Національному антикорупційному бюро підтвердили, що в четвер, 22 грудня, заплановано опитування в режимі відео-конференції оголошеного в національний розшук нардепа Олександра Онищенка.

Про це у середу повідомила прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра, передає Корупція.Інфо

"Так, буде опитування", – повідомила вона, вказавши, що інших деталей не розголошують.

Агентств о "Інтерфакс-Україна" повідомляє, що у прес-службі НАБУ заявили, що опитування відбуватиметься "у контексті "плівок Онищенка".

У Бюро наголосили, що запланований саме опитування нардепа згідно ч.11 ст. 232. Кримінального процесуального кодексу України (опитування особи в режимі відео- або телефонної конференції, якщо особа з якихось причин не може без зайвих труднощів вчасно прибути до слідчого, прокурора, а в разі необхідності отримання показань від опитаних осіб слідчий, прокурор проводить їх допит).

Як відомо, Онищенко у середу в ході прес-конференції по Skype повідомив, що НАБУ допитає його по відеоконференцзв'язку 22 грудня.

Народний депутат і ще 20 осіб підозрюють у махінаціях з газом держкомпанії "Укгазвідобування".

За версією слідства, з січня 2013-го по січень 2016-го компанії, підконтрольні Онищенку, перепродавали куплений в держкомпаній газ своїм же фірмам за заниженими цінами, а потім реалізовували його кінцевим споживачам за ринковою ціною. Цим державі завдали збитків на суму 1 млрд 613 млн гривень.

У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт депутата Онищенко, однак на момент голосування нардеп вже втік за кордон.

Онищенко заперечує свою провину і заявляє в свою чергу, що влада використовувала його в своїх корупційних схемах.

У грудні "справа Онищенко" отримала новий оборот. СБУ звинуватила його в зв'язках із спецслужбами Росії. В свою чергу Олександр Онищенко заявив, що володіє чотирма кейсами записів з матеріалами, які компрометують президента Петра Порошенка та його оточення.

8 грудня Національне антикорупційне бюро почало розслідування щодо так званих плівок Онищенка.