Зустріч президента США Джо Байдена з російським колегою Володимиром Путіним пройде в найближчі тижні. Принаймні, з цього на сьогодні виходить американська адміністрація.

Про це на брифінгу в Рейк’явіку заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає ісландський портал Frettabladid.

“Як ви знаєте, є пропозиція про зустріч президентів Байдена і Путіна. Ми очікуємо, що це відбудеться в найближчі тижні”, – зазначив він.

Водночас він не уточнив, чи розглядається Рейк’явік як місце можливої зустрічі.

Зазначимо, сьогодні заступник голови російського МЗС Сергій Рябков заявив, що зустріч президентів може пройти в одній з дипломатичних столиць Європи. При цьому на сьогодні конкретних домовленостей про дату немає.

Нагадаємо, що після недавньої розмови президентів двох країн в Білому домі попередили, що Америка продовжить тиск на РФ і не відмовиться від нових, більш жорстких санкцій.

Про це заявила на брифінгу у вівторок прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

“Звичайно, президент (Джо Байден. – Ред.) чітко заявляв, що наслідки (для Росії. – Ред.) будуть. Сподіваюся, що скоро я зможу дати вам додаткову інформацію про це”, – заявила Джен Псакі.

Вона підкреслила, що США продовжать співпрацювати з партнерами і союзниками для чинення тиску на Росію.

За словами Дженніфер Псакі, Білий дім має намір будувати відносини з Кремлем не на довірі, а на передбачуваності і стабільності.

“Ми працюємо над передбачуваними і стабільними відносинами. Нас цікавить не стільки встановлення довіри, скільки передбачуваність і стабільність”, – зазначила вона.

Тим часом в ООН привітали телефонну розмову глав США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна.

“Для світу і безпеки дуже важливо, щоб між Москвою і Вашингтоном, двома постійними членами Ради безпеки ООН, був відкритий і позитивний діалог. Ми підтримуємо діалог між двома країнами”, – заявив заявив на брифінгу офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік.