На офіційному сайті Президента України зареєстрували електронну петицію, в якій закликали Петра Порошенка призначити заробітну плату народним депутатам на рівні пересічного українця. – повідомляє Корупція.Інфо

Автором петиції виступила Неїлик Галина Михайлівна

«Депутати слуги народу України не мають права отримувати зарплати більшої від пересічного Українця з 01.01.2017р. – 3200грн», – йдеться в тексті петиції №22/032647-еп.

Петиція була оприлюднена 13 січня 2017 року і зібрала наразі 14 підписів із 25 тис. необхідних. Для підписання петиції залишилось 90 днів.

Нагадаємо, що навіть при повному робочому дні працівники нижчих розрядів будуть отримувати не 3200, а 1600 гривень

Про це розповів народний депутат Олександр Кірш.

"Представники Мінфіну розповіли нам про деталі підвищення мінімальної зарплати на бюджетному та податковому комітетах Ради. Вони просто змінили поняття мінімальної зарплати. Насправді, коли говорять про 3200 гривень йдеться не про мінімальну, а про якусь середню зарплату. Таку зарплату не може отримувати перший розряд, а, наприклад, сьомий. Навіть при повному відпрацюванні та повному робочому дні така зарплата не є соціальною гарантією, нижчі розряди будуть отримувати 1600 гривень", – сказав Кірш.

За його словами, вчитель та прибиральник все одно не будуть отримувати однакову зарплату. Йдеться про збільшення деяких податків та соціальних внесків.

"Зберегли тільки 2 величини, на які впливатимуть ці 3200 – це єдиний податок другої групи, який збільшується в 2 рази і мінімальний єдиний соціальний внесок, який теж збільшується вдвічі. Збільшення єдиного соціального внеску вони назвали підвищенням мінімальної зарплати", – додав нардеп.