obsce

Незважаючи на бої в напрямку Маріуполя і донецького аеропорту, представники місії ОБСЄ вважають, що припинення вогню обома сторонами виконується «досить добре». Однак кількість спостерігачів, які фіксують виконання Мінських домовленостей на сході України, все ж недостатньо. Про це заявляє заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

«Зараз ми бачимо, що перший крок – припинення вогню – на широких ділянках 500-кілометрової лінії розмежування витримується досить добре. І ми бачимо, що обидві сторони роблять кроки, щоб відвести з фронту озброєння. Це перший раз, коли обидві сторони конфлікту роблять одне і те ж», – сказав Хуг.

Однак, Хуг визнав, що на схід від Маріуполя і в районі донецького аеропорту все ще тривають активні бойові дії. Згідно його слів, в цих точках «з 15 лютого щодня реєструються інциденти». Незважаючи на оптимізм європейських спостерігачів, президент України Петро Порошенко не вірить у відвід бойовиками важкого озброєння від лінії зіткнення в Донбасі і вважає всякі заяви про відвід «фейками».

«Ми не приймаємо «фейкові» відводи важкої техніки і артилерії, які нам намагалося продемонструвати російське телебачення: виставили репортерів, показали колону, яка виїхала з цього місця, проїхала по дорозі і повернулася назад. Коли інспектори ОБСЄ прибули на місце, (куди колона, що виїхала) повинна вже прибути, щоб переконатися у відводі, їх туди не пустили, а коли пустили, там вже нікого не було. Це не відвід», – переконаний Порошенко.

У свою чергу представник ОБСЄ визнав, що для якісно спостереження за площею 50 тисяч квадратних кілометрів, яку повинні звільнити від важких озброєнь, явно недостатньо тих 300 спостерігачів (всього в країні присутні 450 спостерігачів), які сьогодні знаходяться на сході України. При цьому Хуг висловив сумніви, що до 2 березня, як зазначено в Мінських домовленостях, навряд чи вдасться відвести всю обумовлену техніку.

Джерело: Корупція.інфо