Президент РФ Володимир Путін може кинути напризволяще свого кума Віктора Медведчука в Україні, якого підозрюють у держзраді, якщо для господаря Кремля так буде вигідніше. Але не виключено, що може дати притулок йому в Росії як експрезиденту-втікачу Віктору Януковичу з такою ж статтею.

Таку думку висловив Апострофу російський політолог Дмитро Орєшкін.

На питання, чи готовий Путін здати свого кума з потрохами, експерт відповів: “Все залежить від ціни і витрат. Тут ніякої романтики немає: якщо буде вигідніше здати, то здасть. Тут питання в тому, як це все оформити”.

“Я Медведчуку не заздрю, тому що у нього – неприємна ситуація. Він розраховував, що у нього є “дах”, твердий. І його не чіпатимуть, бо його не можна чіпати. Але Зеленський виявився досить сміливою людиною для того, щоб організувати – чи не заважати іншим – цей самий “наїзд”, – сказав Орєшкін.

Російський політолог впевнений, що Медведчука не посадять, а випустять під “викуп”, ось тільки в Москві ним навряд чи задоволені, що він дозволив завести на себе справу, та ще за зв’язки з Росією.

“Буде вирішуватися питання, як цю ситуацію представити громадськості, щоб не принизити престиж Путіна, який свого кума ніби підставив. І ось вони зараз сидять у Кремлі і зважують – що робити з Медведчуком. Вивозити його і селити в одну кімнату “гуртожитку” з Януковичем десь в Ростові чи кинути і нехай сам видряпується… Я думаю, в Росії постараються це на гальмах спустити. Ну подумаєш – Медведчук. Був та загув. Забули про нього”, – пояснив він.

Зазначимо, що Президент Росії Володимир Путін назвав зачисткою політичного поля в Україні підозру його кума нардепа Віктора Медведчука у державній зраді. Про це він сказав під час наради з членами Ради безпеки РФ.

Він назвав інкриміноване “захоплення” родовищ в Криму роботою Медведчука з Росією у сфері економіки.

“Зараз, як відомо, там відбувається абсолютно очевидна зачистка політичного поля. Закриваються загальнонаціональні засоби масової інформації. І нічого, наші партнери західні ніяк на це не реагують, якщо не сказати, (що вони) підтримують подібні рішення… Вочевидь, і це дуже сумно, Україна повільно, але вірно перетворюють на якийсь антипод Росії, на якусь “антиросію”… Це, безумовно, питання, яке має завжди перебувати в полі нашої уваги, і ми своєчасно, належним чином, маючи на увазі ті загрози, які для нас створюються, муситимемо на це реагувати”, – сказав Путін.