В окупантів дикий шок! Неймовірний маневр ЗСУ - історичний наказ: урок для всіх. Переможемо! | Корупція Інфо

В окупантів дикий шок! Неймовірний маневр ЗСУ – історичний наказ: урок для всіх. Переможемо!

Збройні Сили України вимушено відійшли від Лисичанська. Завдяки цьому українські військові не лише зберегли життя, а й зламали плани окупантів.

Окупанти хизувалися планами оточити українські війська під Лисичанськом. Про це 24 каналу розповів громадський діяч та військовослужбовець ЗСУ Євген Карась.

Однак, за словами військового, своїм відходом ЗСУ зірвали класичну російську операцію із влаштування котла.

“Давайте опиратися на оцінки самих росіян. Вони дико здивовані, що у Лисичанську не вийшло жодного котла, не вийшло оточити наші війська”, – наголосив Карась.

Він додав, що через це окупантам не вдалося досягти сатисфакції за втрати, які вони понесли під час “ритуального штурму Сєвєродонецька”.

За словами Карася, українська армія і далі могла утримувати Лисичанськ. Однак війська відійшли за наказом Генерального штабу ЗСУ.

“Нашою задачею було виграти час. Сєвєродонецьк і Лисичанськ, по суті, були приманкою для росіян. Вони (окупанти – ред.) там усе випалювали. А ми все одно трималися, причому завдяки незначній кількості військ”, – сказав військовий.

Він додав, що відвід військ від Лисичанська збігся із тим, що ЗСУ почали активно використовувати реактивні системи залпового вогню HIMARS та знищувати склади боєприпасів і командні пункти ворога. Тому у Генштабі не бачили доцільності далі утримувати місто і відтягувати на нього ворожу артилерію. Адже завдяки знищеним складам кількість артилерії у ворога і далі буде зменшуватися.

“Навіщо утримувати руїни Лисичанська, якщо звідти краще відійти на зручніші позиції на лінію Сіверська, а потім до Слов’янська та Краматорська? Там вже можна триматися до того часу, як підемо в контрнаступ”, – сказав Карась.

На думку військовослужбовця, завдяки відходу від Лисичанська ЗСУ вдалося досягнути одразу декількох цілей:

  • зайняти зручніші позиції;
  • зберегти людські життя – ЗСУ не тільки не потрапили у котел, але й у майбутньому зможуть зменшити кількість втрат у піхотних та танкових атаках;
  • резерви, які треба було б залучити для утримання Лисичанська, вдалося перекинути на інші ділянки фронту. Завдяки цьому, зазначив Карась, українські військові йдуть у контрнаступ у напрямку Волновахи та мають успіхи на Херсонському напрямку.

Військовий пояснив, що своїм відходом від Лисичанська ЗСУ змінили загальну картину на фронті.

“Це уже майже єдиний фронт. Зараз простіше нашій артилерії, українським військовим простіше оборонятися”, – сказав він.

У таких умовах ворогу значно важче втримати контроль над ситуацією.

“Росіяни бояться, що зараз ЗСУ почнуть контратаку на Донецькому напрямку, щоб таким чином відтягнути війська окупантів з Луганщини”, – зазначив Карась.

Він додав, що ситуація розвивається на користь ЗСУ.

“Ми десь втрачаємо території, а десь йдемо у наступ і починаємо звільняти наші землі. У нас є просте завдання: треба знищити росію і російські війська. Це завдання ми виконуємо ефективно”, – підкреслив військовий.

Окрім цього, кількість обстрілів російських військових не зменшилася, але наступи армії РФ останнім часом уповільнилися через системне знищення українськими військовими російських складів боєприпасів у глибокому тилу.

Наразі точаться бої у двох населених пунктах регіону.

Про це в ефірі телемарафону повідомив очільник  Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“В бій пішли додаткові танкові підрозділи окупанта”, — розповів Гайдай.

З його слів, не вся область окупована російськими військовими, але вони знов поспішають звітувати про повне захоплення регіону, попри те, що у двох населених пунктах Луганщини ще точаться бої.

Як повідомлялося, аби вийти на адмінмежу Луганської області росіяни артилерією знищують навколишні села. Їх не зупиняє навіть те, що там залишаються мирні жителі, які гинуть в будинках та на подвір’ях. Схожа ситуація і в населених пунктах Донецької області, які розташовані поблизу межі з Луганщиною, каже голова Луганської ОВА.
Статті по темі