Наступна зустріч радників лідерів країн нормандського формату відбудеться в березні.  Про це сказав у п’ятницю на брифінгу речник федерального уряду ФРН Штеффен Гебештрайт (Steffen Hebestreit), повідомляє Укрінформ.
Наступна зустріч на цьому рівні запланована на березень, чому має передувати засідання Тристоронньої контактної групи, – сказав Гебештрайт.
10 лютого у Берліні відбулася зустріч радників лідерів Нормандської четвірки. Перемовини тривали майже дев’ять годин, за результатами представники української й російської сторони дали дві окремі пресконференції з майже протилежними заявами. Зокрема, представник української сторони голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що радники домовилися розблокувати роботу Тристоронньої контактної групи та продовжити діалог. Натомість представник РФ Дмитро Козак сказав, що сторонам не вдалося “подолати різну інтерпретацію Мінських домовленостей”, а Україна залишалася “непохитною”.

Перемовини політичних радників у Берліні напередодні речник федерального уряду ФРН назвав «проміжним кроком». Переговори речник оцінив як «важкі», спроби наблизити позиції – «обережні». Добрим він вважає вже те, що політики взагалі розмовляють.

Важливим, з точки зору Берліна, є підтвердження всіма учасниками визнання Мінських угод та готовність продовжувати працювати над їх виконанням.

Наразі треба сподіватися, що сторони почнуть рухатися назустріч, – сказав Гебештрайт, додавши, що німецька сторона робить усе для цього.

Офіційний представник німецького уряду підтвердив, що найближчим часом не плануються зустрічі в нормандському форматі на більш високому рівні, але зауважив, що «розвиток подій подекуди може бути динамічним».

Український перемовник, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак напередодні, відповідаючи на запитання  щодо дати та місця наступної зустрічі, сказав, що вони поки не визначені. Але при цьому запевнив, що радники «точно зустрінуться дуже скоро». Він також зазначив, що можливість зустрічі в нормандському форматі на рівні голів МЗС не обговорювалася на цьому засіданні, але сторони згодні з необхідністю працювати над підготовкою саміту.