Сьогодні Ірина Венедіктова повідомила, що підозри Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку оголосили за 3 епізодами. Політиків підозрюють у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму.

“Сьогодні, за результатами проведеної роботи, Медведчуку та Козаку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму”,– заявила Венедіктова на брифінгу.

Перший пов’язаний із родовищем “Глибока” в Чорному морі, ресурси якого становлять понад 38 мільярдів гривень. За словами Венедіктової, підозрювані у 2015 році фактично передали російським окупантам усю матеріальну та документальну базу цього родовища.

Козак і Медведчук контактували із заступником голови уряду Росії. Медведчук фактично передав окупантам українське родовище та вів розмови з керівництвом Росії. Під час брифінгу ввімкнули аудіо розмови Медведчука та заступника голови російського уряду, де вони обговорювали перереєстрацію українського підприємства на території Криму.

Пізніше один з журналістів запитав у Баканова та Венедіктової чи фігурують у відкритих кримінальних справах офіційні керівники країни, які були при владі в період передачі даного активу в Криму.

Однак Баканов сказав, що відповідь на це запитання вони озвучать трохи пізніше.

До слова, журналіст Олексій Братущак звернув увагу на те що, брифінг не транслювали в телеефірі каналів п’ятого президента.

“Медведчуківський “Перший незалежний” та Порошенківські “Прямий” та “5 канал” не ведуть в телеефірі трансляцію брифінга з Генпрокуратури про підозру Медведчуку. Симптоматично…

По 5 каналу картина маслом. Брифінг вони транслюють в Youtube. І в Youtube більше глядачів зібрала трансляція цього брифінгу (1100 глядачів), ніж трансляція телеефіру (157 глядачів)”, – написав журналіст.

В свою чергу, телеграм-канал “Телекошмар”, також прокоментував цю ситуацію.

“Слухайте, може, Медведчук сховався у Порошенка в палаці в Козині? Ну а чому ні? Якщо там є навіть картина Глазунова, то вже кімната для Медведчука і Оксани Марченко точно знайдеться. Та й як припустити, що Медведчука потрібно шукати саме там? Адже Порошенко і Медведчук зовсім не пов’язані! [Іронія]”, – написали там.