7_main

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) оприлюднив оновлену базу даних офшорних компаній, засновану на документах панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, в якій містяться відомості про більш ніж 200 тис. офшорних компаній в 21 країнах світу, передає Корупція.Інфо.

Згідно з базою даних, ставлення до України мають 469 офшорних компаній, які створені за участю 643 українців.

В цілому, інтерактивне додаток показує понад 360 тисяч імен людей і компаній, що працюють з використанням таємних офшорних структур, проте дані не стандартизовані, в зв'язку з чим можливо дублювання деяких персон. Дані охоплюють понад 200 країн світу і майже 40 років, з 1977-го до кінця 2015 року.

За інформацією творців бази даних, отримані від анонімного джерела відомості аналізували більше 370 журналістів в 80 країнах світу протягом року. В результаті розкриті відомості про офшори 12 світових лідерів, 128 політиків і безлічі шахраїв, торговців наркотиками та інших злочинців, чиї компанії були в "чорному списку" в США та інших країн. Наприклад, дані дослідження показали 2 млрд доларів тіньового обороту соратниками президента Росії Володимира Путіна через банки і тіньові компанії.

Як повідомлялося, "офшорний скандал" вибухнув в світі на початку квітня через оприлюднення результатів фінансових розслідувань "Центру з дослідження корупції та організованої злочинності" (OCCRP), фігурантами яких стали провідні політики та публічні люди в багатьох країнах, включаючи Україну. У публікаціях, заснованих на документах панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, мова йде про створення офшорних компаній багатими і впливовими людьми в усьому світі, які приховували свої доходи.

Згідно з матеріалами, одним з фігурантів розслідувань став також президент України Петро Порошенко. За інформацією журналістів, він заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, але не вніс відомості про це в свої майнові декларації. У той же час Порошенко і його радники запевняють, що офшори не створювалися з метою ухилення від сплати податків або будь-яких інших зобов'язань.