У МВФ стурбовані тим, що Кабінет міністрів планує знизити тариф на газ до кінця опалювального сезону на 30% до 6,99 грн за куб.

Про це в інтерв’ю “Радіо НВ” заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Він зазначив, що Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання по-ринковому тарифоутворення.

Марченко підкреслив, що рішення про зниження цін ще не прийнято. Це може бути зроблено найближчим часом. Міністр додав, що постійно проводяться консультації зокрема з Міжнародним валютним фондом.

“Про те, що таке рішення можливо, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони стурбовані, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання”, – сказав Марченко.

Він додав, що на сьогодні головне питання полягає в тому, чи буде зниження тарифів постійним або тимчасовим рішенням.

“Цим займається активно в.о. міністра енергетики (Юрій Вітренко, – Ред.). Вчора у нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації”, – сказав Марченко.

Міністр також заявив, що Кабінет міністрів намагається пояснити МВФ, що високі тарифи на газ можуть мати негативні наслідки для економіки України в цілому і держава повинна приймати рішення в “пожежному порядку”.

Як повідомлялося, з 1 січня в Україні помітно зросли ціни на газ. Ціни постачальників коливаються в діапазоні 6,99-10,8 грн за кубометр. Через це в ряді міст пройшли акції протесту.

У середу, 13 січня, відбулося засідання за участю Президента Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, представників НКРЕКП, голови НАК Нафтогаз Андрія Коболеєва. Під час зустрічі було вирішено знизити ціну на газ більш ніж на 30% — до 6,99 грн за кубометр. Державне регулювання ціни на газ запровадять на час карантину або до кінця опалювального сезону.